Nové Porsche bude mít zpoždění, ukáže se v roce 2014

Zbyněk Klíč
29. 11. 2011 12:40
Zpoždění nového modelu Porsche zapříčinila zhoršující se mezinárodní ekonomická situace
Porsche Panamera GTS
Porsche Panamera GTS | Foto: Porsche

Nový základní model Porsche se bude prodávat až od roku 2014. Zpoždění zapříčinila zhoršující se mezinárodní ekonomická situace.

Nástupce slavného modelu 550 by měl stát kolem 40 tisíc eur, tedy zhruba milion korun a spolu s novým malým SUV Cajun je zaměřen na zákazníky, kteří si nemohou dovolit dražší verze Porsche.

Končící generace sportovních Porsche se prodávají špatně. Legendární 911 ztratila, od ledna do září si jej koupilo jen 13 777 lidí místo 15 714, poklesl i prodej řady Boxter/Cayman. Daří se naopak modelům Cayenne a Panamera. V horizontu dalších sedmi let by chtěla automobilka ze Zuffenhausenu zvednout své prodeje na 200 tisíc kusů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy