Další detaily o novém Porsche 911: Známe výkony i cenu

Radek Pecák Radek Pecák
24. 8. 2011 4:41
Premiéra nové verze auta se stane jednou z největších událostí autosalonu ve Frankfurtu
Foto: Aktuálně.cz

Podoba nového Porsche 911, které se i u nás začne prodávat již v prosinci, je již známa. Teď automobilka odtajnila i technická data.

Jak je známo nová generace neponese typové označení 998, jak by se dalo předpokládat, nýbrž 991.

Jednou z pouhým okem rozeznatelných změn bude citelně delší rozvor. Konrkrétně je větší o deset centimetrů. Novinkou je také, že nyní bude možné montovat na devětsetjedenáctku až dvacetipalcová kola.

Ještě zásadnější změny se samozřejmě odehrály pod povrchovými plechy karosérie. Porsche zdůrazňuje především podstatně nižší spotřebu.

Spotřeba je nižší o 16 procent

U modelů 911 Carrera a 911 Carrera S došlo, ve srovnání s jejich předchůdci, ke snížení spotřeby paliva a produkce emisí o 16 procent. Oba modely tak spotřebují znatelně méně paliva než 10 l/100 km. Poklesu bylo mimo jiné dosaženo díky funkci Auto Start/Stop, účinnějšímu řízení teploty motoru či systému rekuperace energie. Svůj podíl na tom má také sedmistupňová manuální převodovka, která právě v tomto modelu slaví svoji světovou premiéru.

Ke snížení spotřeby paliva také přispívá nový elektromechanický posilovač řízení, který současně řidiči přináší pro Porsche typickou přesnost a zpětnou vazbu.

Model 911 Carrera má opět motor boxer o objemu 3,4 litru a výkonu 257 kW (350 k). V kombinovaném režimu spotřebuje nyní  8,2 l/100 km, což je o 1,6 l/100 km méně, než tomu bylo v případě jeho předchůdce. S produkcí CO2 ve výši jen 194 g/km se jedná o vůbec první sportovní vůz Porsche, jehož emise CO2 leží pod hranicí 200 g/km.

Carrera S má 400 koní

U verze 911 Carrera S, která je vybavena motorem boxer o objemu 3,8 litru a výkonu 294 kW (400 k) a  převodovkou PDK, došlo k poklesu spotřeby o 1,5 l/100 km na současných 8,7 l/100 km. Tato hodnota spotřeby odpovídá produkci CO2 205 g/km. To vše při zvýšení výkonu o 11 kW (15 k).

Obě provedení nové generace 911 jsou rychlejší než jejich předchůdci. Carrera S s převodovkou PDK dokáže z klidu na 100 km/h zrychlit během 4,3 sekundy. Po aktivaci režimu Sport Plus, který je nabízen v rámci paketu Sport Chrono, dojde ke zkrácení tohoto času na 4,1 sekundy. Carrera s převodovkou PDK dokáže na stejnou rychlost zrychlit během 4,6 sekundy (v režimu Sport Plus 4,4 sekundy).

U modelu Porsche 911 Carrera je základní cena stanovena na 88 038 eur včetně DPH, u modelu Porsche 911 Carrera S je základní cena 102 436 eur včetně DPH.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy