Foto: Takto vypadá nová odpočívka na dálnici D1 s nejmodernějšími toaletami a hřištěm

Foto: Takto vypadá nová odpočívka na dálnici D1 s nejmodernějšími toaletami a hřištěm
Odpočívka Studený se nachází na 70. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Dlouhá léta byla uzavřená, vloni se začalo s její rekonstrukcí, zprovoznila se v polovině prázdnin.
Čtyři kilometry před odpočívkou je sjezd na Loket, kde se nachází McDonald’s, dalším sjezdem jsou Hořice. Kolem D1 je v těchto místech lesík, mezi dálnicí a odpočívkou stojí zeď z gabionu.
Místo je pomyslně rozdělené na dvě části. V přední jsou parkovací místa pro kamiony a také dva autobusy...
... v zadní pak pro osobní vozy.
Foto: Eva Srpová
Eva Srpová Eva Srpová
10. 8. 2021 6:04
Na dálnici D1 se čerstvě otevřela nová odpočívka Studený, ve směru na Brno je to vůbec první místo, kde mohou řidiči využít nové "korporátní toalety", které je možné vidět v západní Evropě. Nechybí tu ani malé fitness hřiště a především lavičky se stolky vhodné na krátký piknik. Je možné využít také sprchu. Podívejte se na fotoreportáž.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy