Nejvlivnější automobilky světa podle časopisu Time: Patří mezi ně Tesla i Volkswagen

Martin Přibyl Martin Přibyl
28. 4. 2021 16:10
Časopis Time zveřejnil svůj zcela nový žebříček stovky nejvlivnějších společností na světě. Není určen jejich obratem, prodeji, ziskem nebo hodnotou na kapitálových trzích, má se jednat o firmy, které mění svět kolem sebe a jejichž aktivity mají výjimečný dopad na celou planetu. Jsou mezi nimi čtyři automobilky, všechny s velkými čistě elektrickými plány.
Foto: Volkswagen

Volkswagen je podle časopisu Time lídrem

Zatímco v kategorii průkopníků byste žádnou automobilku nenašli, v další kategorii lídrů již jedna je a podle příjmů i ta největší na světě, německý koncern Volkswagen. Time o VW píše jako o firmě, která se ve světle emisního skandálu Dieselgate z roku 2015 rozhodla výrazně investovat do elektromobility, stavět vlastní továrny na bateriové články i dobíjecí stanice. Upozorňuje také na to, že ač koncern VW prodal v roce 2020 přes 230 000 elektromobilů, tedy polovinu co Tesla, pokud splní svůj letošní milionový plán, americkou značku překoná.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

Další zprávy