Dlouholetý král Evropy v ohrožení. Autům se prodejně nedaří, Renault nahání VW Golf

Renault Clio může klidně myslet na korunu nejprodávanějšího auta v Evropě.
25. Volkswagen Passat prošel nedávno omlazovací kúrou a za první pololetí roku 2020 se také dostal mezi nejprodávanější auta v Evropě. Stačilo mu k tomu 50 105 kusů, o 24 procent menší počet než loni.
24. O příčku výše se nachází další manažerský model, tentokrát s modrobílou vrtulí. BMW řady 3 zaujalo 51 792 lidí, to je jen o osm procent méně než loni. Mezi nejoblíbenějšími vozy Evropy je to nejmenší meziroční pokles.
23. Zdá se, že s SUV Volkswagen trefil vkus evropských zákazníků. Malý T-Cross si totiž jako jedno ze dvou aut v této galerii meziročně polepšil, a to dokonce o 101 procent. Prodalo se 52 057 kusů tohoto vozu.
22. Mercedes-Benz třídy A se na rozdíl od T-Crossu propadl meziročně o 47 procent. Německého kompaktu se tak prodalo 52 120 kusů.
Foto: Renault
Jan Matoušek Jan Matoušek
5. 8. 2020 6:02
Prodeje nových aut v první polovině roku výrazně ovlivnila pandemie onemocnění covid-19. Závody nevyráběly, showroomy musely zavřít a i největší trhy v některých měsících spadly skoro na nulu. Přesto zůstává Volkswagen Golf nadále nejoblíbenějším autem napříč 27 evropskými státy. Alespoň to vyplývá z dat analytické společnosti JATO Dynamics. Jaké je však další pořadí? Podívejte se do galerie.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na koronavirus v úterý nehrají

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na nákazu koronavirem v týmu nenastoupí v úterním zápase 5. kola extraligy proti pražské Spartě. Klub to uvedl v krátké tiskové zprávě s tím, že další informace nebude poskytovat.

"Hráčský kádr i realizační tým v současnosti podstupuje testy na přítomnost nákazy covid-19. Klub postupuje dle nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje," uvedli zástupci Dynama.

Východočeši v extralize doposud odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali dva body za výhru v prodloužení nad Plzní. Naposledy hráli v neděli, kdy doma podlehli Zlínu 0:2.

V úterý se tak uskuteční jen tři utkání, v karanténě jsou totiž i hráči Litvínova, Třince a zřejmě i Karlovy Vary, kteří oznámily podezření na nákazu koronavirem ve čtvrtek. V neděli se poté k tréninku po desetidenní pauze vrátily Vítkovice, které se stejně jako Kometa Brno zapojí zpět do programu extraligy v pátek.

Všechna utkání, která nejsou sehraná v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

Další zprávy