Auta, která Češi nechtějí. Projděte si vozy s největším propadem prodejů za půl roku

Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 7. 2020 6:02
Prodej nových aut se v Česku kvůli pandemii koronaviru zpomalil. Za první pololetí našlo majitele 95 029 nových aut, o 26,05 procenta méně než za šest měsíců roku 2019. Většina modelů si tak prodejně meziročně pohoršila - některé o jednotky, jiné o desítky procent. Na největší propadáky první poloviny roku se můžete podívat v následující galerii.

V galerii najdete přehled modelů, jejichž registrace se meziročně propadly o více než polovinu. Zároveň jde o modely, kterých se letos nebo loni prodalo alespoň 100 kusů. Z žebříčku jsme rovněž vyřadili auta, která se meziročně přestala prodávat a nemají přímého nástupce (sehnat je ale občas můžete ze skladových zásob jednotlivých dealerů), logicky je tak propad jejich prodejů výrazný.

Foto: Mazda

Mazda 2: -89 %

Mazda jako značka si v prvním pololetí letošního roku prodejně pohoršila téměř o 60 procent, což se podepsalo i na poptávce po jednotlivých modelech. Nejhůře dopadla malá Mazda 2 - ta poklesla o 89,12 procenta a místo 147 automobilů loni tak letos za šest měsíců zapsala jen 16 prodaných kusů.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Policie v Severní Makedonii objevila 94 migrantů v kamionu. Řidič uprchl

Policejní hlídka kamion s makedonskou poznávací značkou zastavila v sobotu večer u města Radoviš, asi 110 kilometrů jihovýchodně od Skopje. Podle sdělení policie řidič z místa uprchl. V nákladním prostoru strážníci objevili 94 syrských, afghánských, iráckých a pákistánských migrantů. Běžence čeká převoz do uprchlického centra v jižním pohraničním městě Gevgelija a následně deportace do Řecka, odkud přišli.

Další zprávy