Na novou Škodu Karoq se v určitých verzích čeká až rok. Lze si však vybrat i ze skladových zásob

ČTK ČTK
31. 1. 2018 16:19
Zájemci o nové SUV Škoda Karoq si na nový vůz počkají déle než na jiný model této značky. Podle mluvčí automobilky Škoda Auto Kamily Biddle jsou delší čekací lhůty způsobené zvýšenou poptávkou. Pokud si objednáte verzi s naftovými motory 1.6 TDI a 2.0 TDI, bude nejkratší dodací lhůta na Karoq aktuálně 18 týdnů, v případě benzinového motoru 1.5 TSI se však můžete vysněného vozidla dočkat až za rok.
Nové SUV Škoda Karoq na výrobní lince závodu v Kvasinách
Nové SUV Škoda Karoq na výrobní lince závodu v Kvasinách | Foto: Škoda Auto

Aktuální dodací lhůty ostatních modelů značky Škoda se pohybují v rozmezí sedm až 15 týdnů. Nejžádanější variantou modelu Karoq je verze se zážehovým agregátem 1,5 TSI o výkonu 110 kW ve výbavovém stupni Style s automatickou převodovkou DSG.

Podle některých autorizovaných dealerů značky však může být dodací lhůta Karoqu právě s benzinovou motorizací 1,5 TSI až 12 měsíců. "Dodací lhůta je individuální v závislosti na konkrétní konfiguraci vozu a jednotlivých prvků mimořádné výbavy. Konkrétní číslo potvrdit nemohu," řekla Biddle. Obecně platí, že dodací lhůty jsou nejdelší u modelů, o které je největší zájem.

Škoda Auto se snaží vysoký zájem o Karoq pokrýt řadou opatření. Výroby byla například rozšířena z továrny v Kvasinách na Rychnovsku také do mladoboleslavského závodu. "V průběhu roku díky tomu očekáváme stabilizaci dodacích termínů, i když poptávka je stále velmi vysoká," uvedla Biddle.

Automobilka prodává z 90 procent vozy vyrobené a vybavené podle individuálních konfigurací jednotlivých zákazníků. K tomu však k dispozici také skladové vozy, které ale tvoří jen desetinu prodejů.

Závod v Kvasinách zahájil výrobu nového kompaktního SUV koncem července 2017. Karoq se pak začal oficiálně prodávat 18. října, do té doby firma obdržela přes 3500 předobjednávek. V loňském roce Škoda dodala již 6300 těchto vozů.

Karoq nahradil na trhu model Yeti. Proti němu je o 16 centimetrů delší (celkem 4,38 m) a má o 106 litrů větší zavazadlový prostor (521 l). Aktuálně jsou k dispozici dvě naftové a dvě benzinové motorizace a zájemci si mohou vybírat ze dvou stupňů výbavy Ambition a Style.

Nejlevnější varianta s tříválcem 1.0 TSI o výkonu 85 kW stojí ve výbavě Ambiente 529 900 korun, v budoucnu bude dodávána ještě levnější varianta s výbavou Active. Nejžádanější varianta 1.5 TSI (110 kW) s pohonem předních kol a automatickou převodovkou DSG ve výbavě Style stojí podle platného ceníku 679 900 korun. Na kompletní ceník Škody Karoq se podívejte zde.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy