Nejlepší motor má Ferrari. Cenu vyfouklo Porsche i elektrické Tesle

Jan Markovič Jan Markovič
8. 6. 2018 14:35
Anketa o nejlepší motor roku 2018 zná své vítěze. Porota nejvíce ocenila osmiválec Ferrari, druhý skončil plochý šestiválec Porsche. Na třetím místě je opět Ferrari, tentokrát s dvanáctiválcem. Zajímavé je, že se v anketě neumístil žádný diesel, zato bodoval elektromotor od Tesly. Prohlédněte si galerii.

1. místo: Ferrari 3.9 biturbo V8

Absolutním vítězem se stal motor Ferrari, který automobilka používá u svých modelů střední třídy počínaje supersportem 488 GTB. Pohonná jednotka se objevuje také v jeho ostřejším provedení 488 Pista a samozřejmě i u jeho varianty se stahovací střechou 488 Spider. Výkon má 720 koní ve vysokých 8000 otáčkách za minutu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy