Nejlepší motor má Ferrari. Cenu vyfouklo Porsche i elektrické Tesle

Jan Markovič Jan Markovič
8. 6. 2018 14:35
Anketa o nejlepší motor roku 2018 zná své vítěze. Porota nejvíce ocenila osmiválec Ferrari, druhý skončil plochý šestiválec Porsche. Na třetím místě je opět Ferrari, tentokrát s dvanáctiválcem. Zajímavé je, že se v anketě neumístil žádný diesel, zato bodoval elektromotor od Tesly. Prohlédněte si galerii.

1. místo: Ferrari 3.9 biturbo V8

Absolutním vítězem se stal motor Ferrari, který automobilka používá u svých modelů střední třídy počínaje supersportem 488 GTB. Pohonná jednotka se objevuje také v jeho ostřejším provedení 488 Pista a samozřejmě i u jeho varianty se stahovací střechou 488 Spider. Výkon má 720 koní ve vysokých 8000 otáčkách za minutu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Chrastavě hořela výrobní hala, škoda bude za 100 milionů

Zhruba pět hodin bojovali hasiči s požárem průmyslového objektu v Chrastavě u Liberce. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Kvůli ohni se evakuovalo asi 100 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 milionů korun. Dohašování skrytých ohnisek potrvá do noci, řekl krajský mluvčí hasičů Jakub Sucharda.

"Bude to dlouhodobá záležitost, hala byla zasažena ve velkém rozsahu," dodal. Podle něj bylo ohněm poškozeno několik tisíc metrů čtverečních. Hořelo v areálu pobočného závodu firmy Grupo Antolin. Požár zasáhl výrobní halu na polyuretanové výrobky společně se sklady. Lidem v okolí město preventivně doporučovalo, aby neotevírali okna.

"Laboratoř z Kamenice nenaměřila zvýšené koncentrace žádných jedovatých látek v ovzduší," uvedl Sucharda. Příčina požáru se bude zjišťovat a vyšetřování podle Suchardy zřejmě potrvá delší dobu. Vyšetřovatel příčin požáru a policisté začnou s šetřením v sobotu po poledni. Kvůli požáru nejezdily odpoledne vlaky na trati mezi Libercem a Chrastavou. Provoz železnice ve zpomaleném režimu byl obnoven navečer.

Zdroj: ČTK
Další zprávy