Mezi třiceti nejprodávanějšími auty světa jsou i dva modely vyráběné v Česku

Toyota Corolla obhájila v roce 2016 titul nejprodávanějšího auta planety.
Třicáté místo patří malé Toyotě Yaris se 417 tisíci prodanými kusy. Ale pozor! Kdybychom připočetli zcela shodný model Vitz a sedan Vios, dostane se za 700 tisíc prodaných aut do první desítky.
Na 29. příčce je další toyota – výhradně hybridní Prius se 433 tisíci prodaných kusů.
Octavia je nejvýše umístěnou škodovkou na 28. místě se 443 tisíci registracemi. Proti loňsku si o příčku pohoršila.
Nejoblíbenějšímu SUV v Evropě, Nissanu Qashqai, patří celosvětově 27. místo za více než 450 tisíc kusů.
Foto: Toyota
Ondřej Běhal
2. 2. 2017 6:22
Portál Focus2move.com zveřejnil žebříček celosvětově nejprodávanějších automobilů v loňském roce. Prvenství obhájila Toyota Corolla, do první dvacítky se vešel jeden model vyráběný v nošovické továrně Hyundai a ve třetí desítce najdeme nejúspěšnější škodovku. Kompletní pořadí třiceti nejpopulárnějších aut světa si prohlédněte v galerii.

Žebříčky nejprodávanějších aut v Česku najdete zde.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Vláda pošesté navrhne Zemanovi, aby se šéf BIS Koudelka stal generálem

Vláda v pondělí opět navrhne, aby prezident Miloš Zeman povýšil ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku do generálské hodnosti, řekl při středečním uvedení do funkce ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) novinářům premiér Andrej Babiš (ANO). Prezident to kvůli svým výhradám proti kontrarozvědce a Koudelkově práci pětkrát odmítl.

Zeman naposledy opomenul Koudelku při jmenování generálů loni v říjnu. Vláda tehdy jeho povýšení do generálské hodnosti navrhla už popáté. Prezident práci BIS opakovaně kritizuje. "Ano, my pana plukovníka navrhneme na povýšení do generálské funkce," řekl ve středu Babiš. Kabinet by o tom měl rozhodnout na pondělním řádném zasedání, doplnil.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Maďarsko zruší sporný zákon o financování nevládních organizací, který soud EU označil za diskriminační

Maďarsko podle DPA zruší sporný zákon o financování nevládních organizací, který soud EU označil za diskriminační a porušující evropské předpisy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy