Auto za vysvědčení: Vybrali jsme levné ojetiny, které školákům udělají radost

Jan Markovič Jan Markovič
20. 6. 2018 6:02
Jaké auto vybrat pro čerstvého řidiče? Nejlépe co nejlevnější, ale zároveň takové, se kterým by se nestyděl před svými vrstevníky. Prošli jsme nabídky českých autobazarů a vybrali desítku dostupných ojetin se zajímavým vzhledem, jízdními vlastnostmi i cenou. A nechybí ani auto pro patnáctileté. Vše najdete v následujícím přehledu.
Foto: Výrobci

Auto od patnácti let

Ve skutečnosti nejde o auto, ale o lehkou čtyřkolku, kterou mohou řídit děti od 15 let s řidičským průkazem Am. V Česku seženete tato autíčka s omezenou cestovní rychlosti od několika výrobců, populární jsou napříklady vozy Aixam, Chatenet nebo Microcar. Většinou mívají menší nájezd, protože vzhledem k jejich rychlosti nemohou na dálnici a většinou se pohybují hlavně po městě. Jde o zajímavý způsob jak díte seznámit se silničním provozem.

V bazaru jsme například našli: Aixam Crossline (2011), najeto 35 tisíc km, 120 000 Kč

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Střety v Jeruzalémě si vyžádaly přes 200 zraněných

Nejméně 200 Palestinců a šest izraelských policistů bylo zraněno při nočních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá, oznámili v sobotu zdravotníci. V izraelské metropoli se po týdnech nepokojů očekává násilí i v dalších dnech. K uklidnění situace v sobotu Izrael vyzvala Evropská unie, Turecko blízkovýchodní zemi obvinilo z teroru vůči nevinným, informují tiskové agentury.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy