Auto za vysvědčení: Vybrali jsme levné ojetiny, které školákům udělají radost

Jan Markovič Jan Markovič
20. 6. 2018 6:02
Jaké auto vybrat pro čerstvého řidiče? Nejlépe co nejlevnější, ale zároveň takové, se kterým by se nestyděl před svými vrstevníky. Prošli jsme nabídky českých autobazarů a vybrali desítku dostupných ojetin se zajímavým vzhledem, jízdními vlastnostmi i cenou. A nechybí ani auto pro patnáctileté. Vše najdete v následujícím přehledu.
Foto: Výrobci

Auto od patnácti let

Ve skutečnosti nejde o auto, ale o lehkou čtyřkolku, kterou mohou řídit děti od 15 let s řidičským průkazem Am. V Česku seženete tato autíčka s omezenou cestovní rychlosti od několika výrobců, populární jsou napříklady vozy Aixam, Chatenet nebo Microcar. Většinou mívají menší nájezd, protože vzhledem k jejich rychlosti nemohou na dálnici a většinou se pohybují hlavně po městě. Jde o zajímavý způsob jak díte seznámit se silničním provozem.

V bazaru jsme například našli: Aixam Crossline (2011), najeto 35 tisíc km, 120 000 Kč

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy