Které auto má ve Frankfurtu největší masku chladiče? Kuriozit z výstaviště je však mnohem víc

Renault R.S. 2027 Vision je ukázkou toho, jak by v budoucnu mohl vypadat monopost formule 1.
Tato podivná krabice se jmenuje MatrËshka a jedná se o ruskou vizi plna autonomního (stroj nemá řidiče) dopravního prostředku pro velká města, především tedy za ruská. Ačkoliv je tento stroj vyšší a má konvenční kola, uspořádáním vnitřního prostoru a celkově zaměřením dost připomíná Volkswagen Sedric. Mezi těmito dvěma vozy je však rozdíl, MatrËshka se už reálně testuje. Vývojáři by několik těchto elektrovozů, kde lidé stojí i sedí jako v autobuse, chtěli využít na v příštím roce konaném fotbalovém mistrovství světa. Aktuálně prý existují čtyři kusy.
Film Pobřežní hlídka, remake slavného seriálu, letos propadl u kritiků a v kinech také nezažil kdovíjakou popularitu. Přesto se jím inspiroval Smart, který ve spolupráci s Brabusem připravil tento vyšperkovaný ForFour forrescue. Nechybí žlutý lak nebo výstražné světlo na střeše.
Žlutá s oranžovými detaily je k vidění i v jinak sériovém interiéru.
A co by to bylo za pobřežní hlídku bez plováků. Tady chybí už jen Mitch Buchannon.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
15. 9. 2017 10:01
Nejnovější modely, futuristické koncepty, krásné modely a celkově stovky a stovky automobilů, které je možné si koupit většinou také v Česku. I v takové záplavě se dají najít zajímavé a mnohdy kuriózní věci. Například na výstavě automobilů můžete na mnoha stáncích vidět jízdní kola a v jedné hale je pro tento jednostopý dopravní prostředek v elektrické verzi dokončena speciálně vybudovaná testovací trať. Volkswagen se pro změnu chlubí autonomním konceptem Sedric, v němž lze převážet více osob. Rusové už něco podobného však začali testovat.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 57 minutami

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy