Taková Dacia tu ještě nebyla. Nový Duster už není chudý příbuzný, má moderní techniku i vzhled

Jan Matoušek Jan Matoušek
13. 9. 2017 7:14
Z pohledu českého trhu je jednou z nejdůležitějších novinek Dacia Duster. Jedná se totiž o jedno z nejprodávanějších terénních aut na českém trhu, donedávna to byla také nejlevnější čtyřkolka na trhu. Ve druhé generaci vsadil Duster na osvědčené tvary, většinu dalších oblastí ale výrazně zlepšil. Například interiér je nyní výrazně hodnotnější, přesto se i v něm ale vyskytují nějaké chyby. Do následující grafiky se podívejte na naše první dojmy, které jsme nabírali přímo na frankfurtském výstavišti.
Jedna z nejdůležitějších novinek letošního frankfurtského autosalonu - Dacia Duster druhé generace.
Jedna z nejdůležitějších novinek letošního frankfurtského autosalonu - Dacia Duster druhé generace. | Foto: Jan Matoušek

Na test dosluhující Dacie Duster s pohonem všech kol se podívejte zde.

Design

Nová Dacia Duster byla už z fotek pouze designovou evolucí předchůdce. Teprve až v reálu ale vynikne, jak moc je především přední část podobná. Celkově ale SUV není tak hranaté jako předchůdce, po vzoru modelů Sandero a Logan pak má i Duster diody pro denní svícení. Ty jsou nicméně ve formě tenkého pásku. Více změn je patrných v zadní části vozu. Tam jsou nově tvarovaná světla, nápadně připomínající Jeep Renegade. Novinkou pak je také plastový výlisek na předním blatníku, který vozu dodává trochu toho dobrodružného charakteru. Je to detail, ale k vozu sedí. V nabídce jsou až 17palcová litá kola.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Vlak u Nymburka srazil člověka. Železniční provoz je omezen

Osobní vlak ve čtvrtek ráno srazil na železniční trati mezi Nymburkem a Poděbrady člověka. Provoz dálkových i regionálních vlaků byl v uvedeném úseku zastaven. Na webu to uvedly České dráhy. Omezení kvůli nehodě, která se stala před 05:30, by podle jejich předběžného odhadu mělo trvat zhruba do 07:00.

Další zprávy