Jako na setkání lordů: První sraz aut Rolls-Royce a Bentley

Sraz vozů Rolls-Royce a Bentley u Prahy
Parkovalo se přímo na trávě přírodního parku Dubečské panské zahrady.
Sraz byl určen hlavně pro vozy s logy Rolls-Royce.
A také Bentley.
Středem obdivu byl například tento Rolls-Royce Wraith z roku 1939. Pod kapotou měl šestiválcový motor 4,3 litru. Maximální rychlost byla 120 kilometrů v hodině. Karosérie zhotovila slavná firma Hooper&Co, mezi jejíž zákazníky patřila britská královská rodina a mnoho šlechtických rodin z celé Evropy.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
17. 5. 2014 18:00
Na srazu měly převahu vozy Rolls-Royce. V současnosti se ale v Česku mnohem více prodávají automobily Bentley.

Stovky příznivců britských automobilových skvostů značek Rolls-Royce a Bentley se v sobotu i za deštivého počasí přišly podívat na 35 exemplářů značek Bentley a Rolls-Royce. Tyto značky tu měly svůj vůbec první oficiální sraz na území Česka.

Vozy se sjely do přírodního parku Panská zahrada v Dubči u Prahy. Historické modely doprovodila i současná nabídka obou značek. Majitelem automobilky Rolls-Royce je v současnosti německé BMW, Bentley má také německé vlastníky, konkrétně koncern Volkswagen.

Právě v současnosti vyráběný Rolls-Royce Phantom byl s cenou 12 milionů korun nakonec nejdražším z vystavených vozů, i když řada historických exponátů se mu svojí hodnotou velmi blížila.

K vidění byly například i dva svatební prodloužené vozy Silver Shadow a také pohřební verze.

Většina vystavených vozů patří tuzemským majitelům, ale na akci přijely i Rolls-Royce a Bentley ze Slovenska, Rakouska a Německa.

V České republice je v současné době necelá stovka vozů Rolls-Royce. Loni si Češi pořídili 29 nových bentleyů a dva rolls-royce.

Jedním z majitelů historických vozů je i herec Pavel Trávníček, který do Dubče se svým modelem Rolls-Royce Silver Shadow rovněž přijel.

Ceny ojetých vozů Rolls-Royce začínají zhruba na částce 300 000 Kč.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boleslav má zdravotní potíže, Liberec vyzve Spartu

Hokejisté Mladé Boleslavi nenastoupí k úternímu utkání 5. kola extraligy v Liberci. Řada hráčů středočeského celku se potýká se zdravotními problémy, proto byl duel prozatím odložen na neurčito. Bílí Tygři si jako náhradu vyjednali narychlo utkání se Spartou, jež bude předehrávkou 19. kola.

Mladoboleslavští i Severočeši potvrdili změny na svých webových stránkách. "Děje se tak na popud mladoboleslavského klubu. Řada Bruslařů má zdravotní problémy, které v současné době nelze vyloučit jako nákazu covidem-19," uvedli v krátké zprávě Středočeši.

Ještě v neděli přitom Mladá Boleslav hrála a porazila v předehrávce 26. kola shodou okolností právě Spartu (4:2). Vítězný tým k úspěchu dovedlo trio Petr Haken, Radim Vrbata a Václav Nedorost, kteří nahradili Radima Rulíka a Pavla Pateru. Stabilní trenérská dvojice scházela kvůli nemoci.

Souboj se Spartou odehraje Liberec se stejným začátkem, jaký měl mít jeho duel s Bruslařským klubem. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Další zprávy