Rolls Royce Phantom po devíti letech změní tvář

Zbyněk Klíč
6. 2. 2012 8:15
Změny se budou týkat přídě i technické stránky, včetně motorů Phantomu
Rolls Royce Phantom
Rolls Royce Phantom | Foto: Rolls-Royce

Model Rolls-Royce Phantom dostane po devíti letech nový vzhled.

Vizuální modernizace se bude týkat přídě - nárazníku, předních světlometů a masky. Technická stránka úprav bude zřejmě spočívat v přiměřeném posílení dvanáctiválce, vylepšení dostane i palubní elektronika a asistenční systémy.

Rolls-Royce prodal v uplynulém prodej 3 538 automobilů, což je nejvíce v historii této značky. Meziročně prodeje automobilky vzrostly o 31%, v roce 2010 Rolls-Royce prodal 2 711 aut. Největším tahákem byl v posledních dvou letech menší model Ghost, od nějž je od loňska odvozena varianta s delším rozvorem.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy