Rolls Royce Phantom po devíti letech změní tvář

Zbyněk Klíč
6. 2. 2012 8:15
Změny se budou týkat přídě i technické stránky, včetně motorů Phantomu
Rolls Royce Phantom
Rolls Royce Phantom | Foto: Rolls-Royce

Model Rolls-Royce Phantom dostane po devíti letech nový vzhled.

Vizuální modernizace se bude týkat přídě - nárazníku, předních světlometů a masky. Technická stránka úprav bude zřejmě spočívat v přiměřeném posílení dvanáctiválce, vylepšení dostane i palubní elektronika a asistenční systémy.

Rolls-Royce prodal v uplynulém prodej 3 538 automobilů, což je nejvíce v historii této značky. Meziročně prodeje automobilky vzrostly o 31%, v roce 2010 Rolls-Royce prodal 2 711 aut. Největším tahákem byl v posledních dvou letech menší model Ghost, od nějž je od loňska odvozena varianta s delším rozvorem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy