Rolls Royce Phantom po devíti letech změní tvář

Zbyněk Klíč
6. 2. 2012 8:15
Změny se budou týkat přídě i technické stránky, včetně motorů Phantomu
Rolls Royce Phantom
Rolls Royce Phantom | Foto: Rolls-Royce

Model Rolls-Royce Phantom dostane po devíti letech nový vzhled.

Vizuální modernizace se bude týkat přídě - nárazníku, předních světlometů a masky. Technická stránka úprav bude zřejmě spočívat v přiměřeném posílení dvanáctiválce, vylepšení dostane i palubní elektronika a asistenční systémy.

Rolls-Royce prodal v uplynulém prodej 3 538 automobilů, což je nejvíce v historii této značky. Meziročně prodeje automobilky vzrostly o 31%, v roce 2010 Rolls-Royce prodal 2 711 aut. Největším tahákem byl v posledních dvou letech menší model Ghost, od nějž je od loňska odvozena varianta s delším rozvorem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy