Zásadní modely z historie automobilky Rolls-Royce

Zásadní modely z historie automobilky Rolls-Royce
Toto už je Rolls-Royce Phantom I z roku 1926. Vůz v nezvyklé barevné kombinaci zvládal s motorem o výkonu 112 koní rychlost 146 kilometrů v hodině.
Nádherná karosérie zdobí Rolls-Royce Phantom II Continental. Vůz byl sestrojen v roce 1934. Modernizovaný, téměř osmilitrový šestiválec s výkonem 120 koňských sil uděloval vozu rychlost až 145 km/hod.
Přístrojové ukazatele byly tehdy netradičně umístěny téměř u nohou pasažerů.
Další Phantom II Continental, tentokrát ale o rok mladší, v provedení kupé.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
12. 5. 2013 16:00

Na počest výročí 150 let od narození Fredericka Henryho Royce se v mnichovském muzeu BMW koná výstava zásadních modelů automobilky Rolls-Royce.

Muzeum je otevřeno denně od 10 do 18 hodin kromě pondělí. Jednorázové vstupné pro dospělé činí devět eur, pro děti šest eur. Výstava končí v březnu 2014.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy