I nejlevnější auta v Česku zdražují. Které modely pořídíte za méně než 200 tisíc?

Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 4. 2019 6:02
Nová auta v Česku zdražují. Trend, který je patrný nejen u kompaktů či SUV, ale také mezi těmi nejlevnějšími vozy. Ještě pár let zpátky bylo modelů pod 200 tisíc několik, dnes jsou jen čtyři. A více stojí i auta, která se pod "magickou hranici" nedostanou. V porovnání s loňským rokem se cena mezi 15 nejlevnějšími auty v Česku zvedla téměř u všech. Některé modely pak ze žebříčku rovnou vypadly - ať už kvůli zdražení, nebo konci výroby.

Přehlede aut do 250 tisíc korun najdete zde.

Foto: Martin Přibyl

Mitsubishi Space Star - 239 850 Kč

Žebříček patnácti nejlevnějších aut v Česku otevírá Mitsubishi Space Star. Ještě loni v únoru, kdy jsme podobný přehled dělali naposledy, se Space Star, původem z Thajska, na českém trhu nenabízel. Dnes však za cenu 239 850 korun patří k nejlevnějším. Pod kapotou má takový vůz litrový motor s výkonem 52 kW a pětistupňovou převodovkou, ve výbavě přitom nechybí klimatizace ani rádio. Test vozu najdete tady.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy