Foto: Do Prahy přijedou Legendy. Na co láká největší motoristická událost v Česku?

Foto: Mercedes-AMG
Jan Markovič Jan Markovič
Aktualizováno 7. 6. 2018 18:02
Mercedes-AMG Project One, Ferrari 599 XX nebo nový Ford GT. I na taková auta bude možné od pátku narazit na Výstavišti v pražských Holešovicích, kde proběhne největší motoristická akce v Česku nazvaná Legendy. Láká na stovky aut, výstavu luxusních super sportů současnosti i klasických vozů, osobnosti motorismu nebo třeba jízdu v terénu. Jak vypadala akce loni, si můžete připomenout v následující fotogalerii.

Legendy se sjedou do areálu Výstaviště v Holešovicích od 8. do 10. června. V pátek a v sobotu bude otevřeno od 9 do 18 hodin, v neděli o hodinu méně. Vstupenka na jeden den stojí pro dospělého 499 korun, pro děti 300 korun. Program akce najdete na oficiálních stránkách, které jsou zde.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy