Foto: Do Prahy přijedou Legendy. Na co láká největší motoristická událost v Česku?

Vzácný supersport je jedním z největších taháků letošních Legend.
Zřejmě nejdražším novým autem, které se na Legendách objevilo, je italský unikát Pagani Huayra.
Jsou tu ale i mnohem levnější vozy.
A také hodně staré.
O to vzácnější – třeba De Tomaso Mangusta.
Foto: Mercedes-AMG
Jan Markovič Jan Markovič
Aktualizováno 7. 6. 2018 18:02
Mercedes-AMG Project One, Ferrari 599 XX nebo nový Ford GT. I na taková auta bude možné od pátku narazit na Výstavišti v pražských Holešovicích, kde proběhne největší motoristická akce v Česku nazvaná Legendy. Láká na stovky aut, výstavu luxusních super sportů současnosti i klasických vozů, osobnosti motorismu nebo třeba jízdu v terénu. Jak vypadala akce loni, si můžete připomenout v následující fotogalerii.

Legendy se sjedou do areálu Výstaviště v Holešovicích od 8. do 10. června. V pátek a v sobotu bude otevřeno od 9 do 18 hodin, v neděli o hodinu méně. Vstupenka na jeden den stojí pro dospělého 499 korun, pro děti 300 korun. Program akce najdete na oficiálních stránkách, které jsou zde.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Střety v Jeruzalémě si vyžádaly přes 200 zraněných

Nejméně 200 Palestinců a šest izraelských policistů bylo zraněno při nočních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá, oznámili v sobotu zdravotníci. V izraelské metropoli se po týdnech nepokojů očekává násilí i v dalších dnech. K uklidnění situace v sobotu Izrael vyzvala Evropská unie, Turecko blízkovýchodní zemi obvinilo z teroru vůči nevinným, informují tiskové agentury.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy