Největší cestovatelská událost za třicet let? Dobrodruzi vyrazí kolem světa v Tatře

Zakladatelé projektu, Marek Havlíček a Petr Holeček, vyrazí v únoru příštího roku na tříleté putování.
Tatra T 815 4x4 v expediční úpravě je vůz, kterým se cestovatelé vydají na cestu kolem světa.
Ve čtvrtek ho představili před Ministerstvem průmyslu a obchodu.
Na cestu vyrazí dvojice mužů vpravo, Marek Havlíček a Petr Holeček. Navazují přitom na třicet let starou cestu Tatrou kolem světa československé posádky, jejíž součástí byl Stanislav Synek (vlevo).
Výprava v 80. letech byla původně pětičlenná a jela speciálně upraveným vozem Tatra T 815 GTC. Její cestu mohli sledovat českoslovenští diváci v tehdejším vysílání televize.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
31. 10. 2019 23:24
Od lidí vybrali už více jak tři miliony korun a prohlašují, že chtějí být největší cestovatelskou událostí posledních třiceti let. Cestovatelé Petr Holeček a Marek Havlíček představili v Praze ministru průmyslu a obchodu Karlu Havlíčkovi projekt Tatrou kolem světa 2. Ten navazuje na podobný projekt z osmdesátých let. Dobrodruzi chtějí na tříletém putování mimo jiné podpořit české firmy.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Exhejtman Zimola chce jako člen ČSSD kandidovat za Změnu 2020 v krajských volbách

Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola hodlá v krajských volbách v příštím roce kandidovat za hnutí Změna 2020. Jedná se podle něj o hnutí členů ČSSD i nestraníků. Za Změnu 2020 by mohli kandidovat i někteří další lidé z vedení jihočeské sociální demokracie.

"Nemáme v plánu střílet do nohy ČSSD a ani stranu nějak štěpit. Je to určitá vize, s níž chceme do voleb jít, a vycházíme z modelu, který využil Michal Šmarda," uvedl Jiří Zimola. Řekl, že Šmarda loni v komunálních volbách v Novém Městě na Moravě jako člen sociální demokracie vedl formaci Lepší Nové Město a stal se starostou. Předseda jihočeské ČSSD dodal, že Změna 2020 se otevře i adeptům z řad nestraníků, kteří prý nechtějí figurovat na kandidátní listině sociální demokracie.

Další zprávy