Největší cestovatelská událost za třicet let? Dobrodruzi vyrazí kolem světa v Tatře

Zakladatelé projektu, Marek Havlíček a Petr Holeček, vyrazí v únoru příštího roku na tříleté putování.
Tatra T 815 4x4 v expediční úpravě je vůz, kterým se cestovatelé vydají na cestu kolem světa.
Ve čtvrtek ho představili před Ministerstvem průmyslu a obchodu.
Na cestu vyrazí dvojice mužů vpravo, Marek Havlíček a Petr Holeček. Navazují přitom na třicet let starou cestu Tatrou kolem světa československé posádky, jejíž součástí byl Stanislav Synek (vlevo).
Výprava v 80. letech byla původně pětičlenná a jela speciálně upraveným vozem Tatra T 815 GTC. Její cestu mohli sledovat českoslovenští diváci v tehdejším vysílání televize.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
31. 10. 2019 23:24
Od lidí vybrali už více jak tři miliony korun a prohlašují, že chtějí být největší cestovatelskou událostí posledních třiceti let. Cestovatelé Petr Holeček a Marek Havlíček představili v Praze ministru průmyslu a obchodu Karlu Havlíčkovi projekt Tatrou kolem světa 2. Ten navazuje na podobný projekt z osmdesátých let. Dobrodruzi chtějí na tříletém putování mimo jiné podpořit české firmy.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy