Citroën C5 se vrací do Evropy. Jako kompaktní SUV bude největší ve třídě, zatopí Karoqu a spol.

Jan Matoušek Jan Matoušek
29. 5. 2018 10:54
Sedan a kombi s označením C5 francouzský Citroën stáhl z Evropy v minulém roce. Spolu s modelem střední třídy skončilo i kultovní hydropneumatické odpružení, které nahradily tlumiče s hydraulickými dorazy. Také C5 se na starém kontinentu (třeba v Číně sedan v modernizované podobě stále vzniká) dočká nástupce. Příznivce starých pořádků ale nepotěší - z C5 je SUV s přídomkem Aircross. Stejné auto přitom známe už více než rok. Hádáte správně, z Číny.

Atraktivní kabátek

Francouzi design umí a Citroën, soudě dle prodejů, se svým mírně avantgardním jazykem trefil do vkusu zákazníků. Nic se tedy nemění ani u C5 Aircross, který na první pohled zaujme dvojitými předními světlomety. Na logo značky navazují diody denního svícení a blinkrů, s maskou chladiče jsou spojený hlavní, taktéž LED světlomety. Například z C3 si C5 Aircross půjčuje boční ochranné prvky Airbump ve spodní části karoserie. Tmavý plast narušují červené detaily, s tímto řešením pak ladí i provedení spodní části obou nárazníků. Zároveň to vozu dodává potřebnou robustnost. Dalším z designérsky výrazných prvků je tmavé provedení zadních sloupků. Vzadu kromě členitého nárazníku vsadil Citroën na LED světla se čtyřmi samostatnými moduly a 3D efektem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy