Český řidič uháněl po slovenské dálnici rychlostí 219 km/h a dostal pokutu téměř 22 tisíc korun

ČTK ČTK
26. 7. 2016 13:27
Český řidič výrazně překročil povolenou rychlost na slovenské dálnici. Policisté mu naměřili 219 kilometrů v hodině a uložili mu za to pokutu 800 eur (21 600 Kč).
Řidič na Slovensku jel 219 km/h s vozem BMW. Na ilustračním snímku nové BMW řady 7.
Řidič na Slovensku jel 219 km/h s vozem BMW. Na ilustračním snímku nové BMW řady 7. | Foto: BMW

Jde o největší pokutu, jakou za rychlou jízdu mohou slovenští policisté uložit přímo na místě. Český řidič pokutu podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové zaplatil.

Na slovenských dálnicích mohou auta obecně jet maximální rychlostí 130 kilometrů v hodině.

Incident se stal v pondělí 25. července večer na dálnici z Bratislavy do České republiky, kde řidič ve voze BMW s bratislavskou poznávací značkou překročil povolenou rychlost o 89 kilometrů v hodině.

Nejde o první podobný přestupek českých řidičů na dálnici D2 od hranic s Českem do slovenské metropole. Například letos v březnu tam policejní hlídka zastavila českého řidiče, kterému naměřila rychlost 204 kilometrů v hodině.

V souvislosti s nejnovějším případem slovenská policie vybídla řidiče, aby dodržovali pravidla silničního provozu, a předešli tak případným tragickým nehodám. Právě nepřiměřená rychlost patří na Slovensku k nejčastějším příčinám dopravních nehod.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škodu za tři miliony korun způsobil noční požár penzionu ve Slaném

Škodu odhadovanou na tři miliony korun způsobil v neděli večer požár penzionu ve Slaném na Kladensku. Před příjezdem hasičů bylo z objektu evakuováno šest lidí, nikdo se nezranil. Příčina ohně se vyšetřuje. Na webu o tom informovala mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová.

O požáru čtyřpodlažní budovy v Palackého ulici dostali hasiči zprávu kolem 21:15, na místo přijeli zhruba za tři minuty. Zasahovali se šesti cisternami a výškovou technikou. "Velitel zásahu po rychlém průzkumu upřesnil, že jde o plamenné hoření pokojů v horním patře penzionu," uvedla mluvčí. Hasiči prošli objekt v dýchací technice, nikoho ale uvnitř nenašli.

Požár hasiči lokalizovali kolem 22:00. Po uhašení ohně silně zakouřenou budovu odvětrali přetlakovou ventilací. Pro evakuované z penzionu jeho majitelé zajistili místa ve svém druhém ubytovacím zařízení v Praze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Mezi cenami mexické loterie budou dvě rezidence známých narkobaronů

Mezi hlavními cenami mexické národní loterie budou letos i dvě rezidence zabavené známým narkobaronům Joaquínovi Guzmánovi a Amadovi Carrillovi. Oznámil to mexický prezident Andrés Manuel López Obrador. Slosování se uskuteční na státní svátek 15. září, informovala agentura EuropaPress.

Vyhrát bude možné vilu mrtvého narkobarona Amada Carrilla v mexickém hlavním městě. Nemovitost má zastavěnou plochu 3000 metrů čtverečních, krytý bazén a saunu a její hodnota je odhadována na několik milionů dolarů. Vila narkobarona Guzmána, který má přezdívku El Chapo (Prcek) a odpykává si trest vězení v USA, se nachází v hlavním městě státu Sinaloa Culiacán. Vila se proslavila tím, že z ní v roce 2014 Guzmán uprchl při policejní razii za použití podzemního tunelu. Odhadovaná hodnota nemovitosti je ale podstatně nižší - 200 tisíc dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy