Aston Martin váží jako fabie, ale má 1130 koní. Pohání ho nejsilnější motor svého druhu na světě

Valkyrie má zvláštní tvar, vyrobena je z lehkých kompozitních materiálů.
Aston Martin Valkyrie nevypadá jako tradiční silniční auto, jde v podstatě o okruhový speciál, který ale dostane homologaci do běžného provozu. Celkem má vzniknout jen 150 kusů. Pro okruhové závodění pak bude připraveno dalších 25.
Vůz je kompletně vyroben z kompozitních materiálů, povětšinou z uhlíkového vlákna a karbonem posíleného plastu. Kola jsou zase z magnesia. V supersportu není ani stopa po oceli, tedy nejčastěji používaném kovu v automobilovém průmyslu.
Výsledkem je velmi nízká hmotnost, která se má u hotového vozu pohybovat okolo 1000 kg. Tolik pro srovnání váží Škoda Fabia s tříválcovým motorem.
Valkyrii ovšem pohání benzinový dvanáctiválec s atmosférickým plněním Cosworth. Motor o objemu 6,5 litru produkuje 1130 koní.
Foto: Aston Martin
Jan Markovič Jan Markovič
22. 8. 2018 13:46
Ještě letos by měla britská automobilka Aston Martin začít vyrábět svůj unikátní supersport Valkyrie. Nyní na veřejnost unikla informace o výkonu voz. Díky síle 1130 koní se stane model za cenu přesahující 70 milionů korun vozem s nejsilnějším atmosférickým motorem na světě. Prohlédněte si novinku v galerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady ČT kvůli porušení zákona a ztrátě nezávislosti. Lipovská kandiduje do Sněmovny za Volný blok

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Ústecká policie dopadla muže a ženu, které podezírá z distribuce pervitinu po celém kraji

Policie v Ústí nad Labem dopadla ve čtvrtek třicetiletého muže a jednapadesátiletou ženu, cizinku. Podezírá je z výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje. Policie oba zadržela v centru města, muže v autě a ženu v bytě. Podle policie jde o významný zásah do sítě distributorů drog v Ústeckém kraji. V pátek to uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že podrobnosti k případu zveřejní policie v pondělí na tiskové konferenci.

"Jednalo se o úspěšné zakončení dlouhodobě rozpracovaného případu výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje," řekla Hyšplerová. Muž byl zadržen v autě Škoda Kodiaq na křižovatce ulic Masarykova a Pařížská, žena pak v bytě v Hrnčířské ulici. V bytě bylo zajištěno větší množství léčiva určeného k výrobě pervitinu. "V tuto chvíli jsou osoby zadržené a probíhají další procesní úkony," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy