"Pan Prymula by mně měl radit ve zdravotnictví. Založil jsem tady takový zdravotnický NERV," řekl Babiš. Zkratkou NERV se označuje Národní ekonomická rada vlády. Návrhy tohoto poradního orgánu nejsou pro vládu závazné. "Bude mít nějakou smlouvu s úřadem, úplně stejnou jako s každým poradcem," dodal Babiš.
O budoucím působení Prymuly dosud nebylo jasno. Prymula 15. listopadu v médiích na dotaz, jestli bude mít roli ve státní sféře, odpověděl, že zájem je, ale nic zatím nenastalo.
Během podzimu, kdy se Česko postupně dostalo v počtu nakažených covidem-19 mezi nejhorší země světa, nastaly dvě výměny na postu ministra zdravotnictví. Ministr Adam Vojtěch (za ANO) rezignoval 21. září. Tehdy řekl, že demisí chce vytvořit prostor pro řešení epidemie, která v posledních dnech nabývá na závažnosti. Počty případů v září strmě rostly a ve dnech před Vojtěchovým odchodem překonaly tři tisíce za den. V listopadu se několikrát dostal denní počet nově pozitivních i nad 15 tisíc.
Vojtěchův nástupce Prymula, který byl původně jeho náměstkem a v květnu z ministerstva po sporech odešel na nově vzniklé místo vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví, měl jako odborník na epidemiologii pomoci Česku epidemii znovu dostat pod kontrolu. Za jeho vedení ministerstva byl znovu vyhlášen nouzový stav, uzavřely se téměř všechny školy i většina obchodů, byly zakázány kulturní a sportovní akce i vycházení v noci a bylo zavedeno povinné nošení roušek. Až minulý týden se do lavic mohla vrátit část žáků základních škol a od tohoto týdne byla díky zlepšení epidemické situace zmírněna další opatření.