reklama
 
 

Video: Z dodávky upadl kus ledu a prorazil čelní sklo protijedoucího auta

17. 1. 2019 12:56
Řidič na Mladoboleslavsku měl štěstí v neštěstí. Když míjel v protisměru dodávku, z její střechy se uvolnil kus ledu a prorazil čelní sklo jeho vozu. Dopadl však na místo spolujezdce, kde zrovna nikdo neseděl, a incident se tak obešel bez zranění. Policisté nicméně upozorňují na zákonnou povinnost očistit auto před jízdou od nánosů ledu na střeše a kapotě. Po řidiči dodávky pátrají.

Nehoda se stala kolem deváté hodiny ranní na silnici mezi Mladou Boleslaví a Úlibicemi. Řidič, jehož autokamera událost zaznamenala, míjel v protějším směru jedoucí dodávku značky Peugeot. V tu chvíli z její střechy odpadl kus ledu, který narazil přímo na přední sklo mužova auta a jeho úlomky skončily až v kufru.

Čelní sklo auta zasáhl kus ledu | Video: Policie ČR |  00:24

Muž jedoucí v poškozeném autě neutrpěl žádné zranění, celkovou škodu na vozidle ale policisté vyčíslili na 70 tisíc korun.

Řidič dodávky nezastavil a dále pokračoval v jízdě ve směru na Mladou Boleslav, případně na Kopidlno. Policisté pátrají jak po něm, tak po samotné dodávce a vyzývají případné svědky, aby bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo na dopravní inspektorát na telefonní číslo 974 533 250.

V této souvislosti chtějí policisté řidiče důrazně upozornit na to, že musí své vozidlo před vyjetím na silnice důkladně zbavit veškerého nánosu sněhu a ledu. Povinností je očistit všechna skla na vozidle (i zadní a zpětná zrcátka), střechu vozu, návěs či vlek a kapotu.  Pokud řidič vozidlo řádně neočistí, může dostat pokutu až 2000 korun.

autor: tok | 17. 1. 2019 12:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama