Video: Z dodávky upadl kus ledu a prorazil čelní sklo protijedoucího auta

Video: Z dodávky upadl kus ledu a prorazil čelní sklo protijedoucího auta
Čelní sklo auta zasáhl kus ledu
Foto: Policie ČR
tok tok
17. 1. 2019 12:56
Řidič na Mladoboleslavsku měl štěstí v neštěstí. Když míjel v protisměru dodávku, z její střechy se uvolnil kus ledu a prorazil čelní sklo jeho vozu. Dopadl však na místo spolujezdce, kde zrovna nikdo neseděl, a incident se tak obešel bez zranění. Policisté nicméně upozorňují na zákonnou povinnost očistit auto před jízdou od nánosů ledu na střeše a kapotě. Po řidiči dodávky pátrají.

Nehoda se stala kolem deváté hodiny ranní na silnici mezi Mladou Boleslaví a Úlibicemi. Řidič, jehož autokamera událost zaznamenala, míjel v protějším směru jedoucí dodávku značky Peugeot. V tu chvíli z její střechy odpadl kus ledu, který narazil přímo na přední sklo mužova auta a jeho úlomky skončily až v kufru.

Čelní sklo auta zasáhl kus ledu | Video: Policie ČR

Muž jedoucí v poškozeném autě neutrpěl žádné zranění, celkovou škodu na vozidle ale policisté vyčíslili na 70 tisíc korun.

Řidič dodávky nezastavil a dále pokračoval v jízdě ve směru na Mladou Boleslav, případně na Kopidlno. Policisté pátrají jak po něm, tak po samotné dodávce a vyzývají případné svědky, aby bezplatnou telefonní linku 158 nebo přímo na dopravní inspektorát na telefonní číslo 974 533 250.

V této souvislosti chtějí policisté řidiče důrazně upozornit na to, že musí své vozidlo před vyjetím na silnice důkladně zbavit veškerého nánosu sněhu a ledu. Povinností je očistit všechna skla na vozidle (i zadní a zpětná zrcátka), střechu vozu, návěs či vlek a kapotu.  Pokud řidič vozidlo řádně neočistí, může dostat pokutu až 2000 korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy