Obrazem: Sněhová kalamita ochromila Alpy. Lavinové nebezpečí je na nejvyšším stupni

Sněhová kalamita v Alpách.
V Rakousku pokračuje sněhová kalamita poté, co opět napadlo několik centimetrů sněhu. V řadě oblastí v západním Tyrolsku a ve Vysokých Taurách stoupl stupeň lavinového nebezpečí na nejvyšší, pátý. Čtvrtý stupeň platí i ve velké části německých a švýcarských Alp.
O víkendu přišli o život pod lavinou tři lyžaři v rakouském rezortu Lech am Arlberg. Čtvrtý lyžař se nadále pohřešuje, kvůli hrozícímu pádu dalších lavin ale muselo být pátrání po něm přerušeno. Lyžaři se navzdory varování vydali na neupravené tratě.
Za poslední měsíc zemřelo v důsledku špatného počasí v Evropě nejméně 26 lidí, uvedla agentura AP.
Od pondělí se podle meteorologů navíc znovu ochladí a mohl by napadnout místy až metr nového sněhu, což situaci dále zhorší. Předpovědi počítají také se silným nárazovým větrem, který může způsobovat závěje a pád stromů.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
14. 1. 2019 12:35
Zatímco si bavorské děti užívají sněhové prázdniny, v této spolkové zemi je vyhlášen stav přírodní katastrofy a s odklízením sněhu musí pomáhat tisíce vojáků. Sněží ale i ve Švýcarsku nebo Rakousku. Práce na odklízení komplikuje vysoké nebezpečí pádu lavin, počet jejich obětí stoupá. Podle meteorologů by navíc v pondělí mohl napadnout další metr sněhu.
 

Právě se děje

Další zprávy