Na Domažlicku najel rychlík do spadlého stromu. Provoz na trati byl obnoven

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 1. 2019 10:35
U České Kubice na Domažlicku, nedaleko hranic s Německem, najel v pondělí ráno mezinárodní rychlík Západní Expres do spadlého stromu. Událost se stala po 7:30 a obešla se bez zranění. Doprava na trati se zastavila, řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar. Ve vlaku bylo sedm cestujících a strojvedoucí. Podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radky Pistoriusové byl provoz plně obnoven v 10:00.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Událost zastavila na čas provoz na mezinárodní trati. Náhradní přepravu zajistily autobusy. Mezinárodní rychlíky Západní Expres, které jezdí mezi Mnichovem a Prahou, nabraly zpoždění desítky minut.

Událost se stala mezi kilometrem 178 a 175,5 železniční trati. "Došlo k poškození lokomotivy," uvedl Poncar. Na lokomotivě vznikla škoda předběžně odhadnutá na 45 tisíc korun, na trati žádná škoda nevznikla, doplnila Pistoriusová.

Hasiči po silném větru zasahovali v kraji zejména v neděli. K popadaným stromům vyjíždějí zhruba třicetkrát, zejména na Šumavě a na Domažlicku. V neděli ráno najel vlak do spadlého stromu u Hojsovy Stráže na Šumavě. Nikdo nebyl zraněn, ve vlaku byl jeden cestující, uvedli hasiči. Dnes se situace uklidnila, hasiči od půlnoci evidují kromě zásahu u České Kubice jen tři další výjezdy k popadaných stromům.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy