Česko sevře tuhý mráz, noční teploty spadnou k minus dvanácti. Silné sněžení poleví

Domácí Domácí
17. 1. 2019 9:58
Silné sněžení, které v minulých dnech odřízlo od světa některé části Česka, v nadcházejících dnech poleví. V pátek však na naše území pronikne studený vzduch od severu a Česko sevřou silné mrazy. V noci teplota klesne i na minus dvanáct stupňů Celsia, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Ve čtvrtek vydrží polojasná až oblačná obloha, od severozápadu bude postupně až zataženo a v Čechách se objeví místy déšť. Na Moravě a ve Slezsku se srážky objeví až k večeru. Nad 800 metrů bude sněžit. Teploty se udrží mezi 4 a 8 stupni Celsia, na horách bude kolem nuly.

V pátek bude proměnlivá oblačnost a místy se objeví sněhové přeháňky. Na horách bude zpočátku sněžení četnější. Odpoledne budou srážky ustávat a obloha se bude vyjasňovat. Přes den se teploty udrží mezi minus 1 a 3 stupni Celsia, hrozí proto ojedinělá tvorba náledí.

Sobota přinese většinou polojasnou oblohu a během dne bude od jihozápadu přibývat oblačnosti. Ojediněle bude slabě sněžit. Přes den naměříme od minus 3 do 1 stupně Celsia. V noci při sněhové pokrývce teploty spadnou až na minus 10 stupňů Celsia.

V neděli se dočkáme zatažené oblohy a místy se objeví slabé sněžení. Na horách bude obloha skoro jasná. Během dne bude oblačnosti ubývat. Rtuť teploměru se bude přes den pohybovat od minus 3 do 1 stupně Celsia. V noci při vyjasnění teplota klesne až na minus 10 stupňů Celsia.

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

V pondělí bude polojasná až skoro jasná obloha, pouze místy bude zataženo s nízkou oblačností a slabým sněžením. Přes den naměříme od minus 3 do 1 stupně Celsia. V noci při vyjasnění a sněhové pokrývce teploměr ukáže i minus 11 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou zataženou až oblačnou oblohu, přechodně bude místy polojasno. Místy se objeví slabé sněžení. Teploty přes den se udrží od minus 3 do 2 stupňů Celsia. V noci udeří při vyjasnění až 12stupňový mráz.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 20 lidí

Nejméně 20 lidí přišlo o život a 40 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní představitele. Agentura AFP píše o 17 mrtvých, agentura Reuters o deseti obětech či zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

Další zprávy