reklama
 
 

Česko sevře tuhý mráz, noční teploty spadnou k minus dvanácti. Silné sněžení poleví

17. 1. 2019 9:58
Silné sněžení, které v minulých dnech odřízlo od světa některé části Česka, v nadcházejících dnech poleví. V pátek však na naše území pronikne studený vzduch od severu a Česko sevřou silné mrazy. V noci teplota klesne i na minus dvanáct stupňů Celsia, předpovídají meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ve čtvrtek vydrží polojasná až oblačná obloha, od severozápadu bude postupně až zataženo a v Čechách se objeví místy déšť. Na Moravě a ve Slezsku se srážky objeví až k večeru. Nad 800 metrů bude sněžit. Teploty se udrží mezi 4 a 8 stupni Celsia, na horách bude kolem nuly.

V pátek bude proměnlivá oblačnost a místy se objeví sněhové přeháňky. Na horách bude zpočátku sněžení četnější. Odpoledne budou srážky ustávat a obloha se bude vyjasňovat. Přes den se teploty udrží mezi minus 1 a 3 stupni Celsia, hrozí proto ojedinělá tvorba náledí.

Sobota přinese většinou polojasnou oblohu a během dne bude od jihozápadu přibývat oblačnosti. Ojediněle bude slabě sněžit. Přes den naměříme od minus 3 do 1 stupně Celsia. V noci při sněhové pokrývce teploty spadnou až na minus 10 stupňů Celsia.

V neděli se dočkáme zatažené oblohy a místy se objeví slabé sněžení. Na horách bude obloha skoro jasná. Během dne bude oblačnosti ubývat. Rtuť teploměru se bude přes den pohybovat od minus 3 do 1 stupně Celsia. V noci při vyjasnění teplota klesne až na minus 10 stupňů Celsia.

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

V pondělí bude polojasná až skoro jasná obloha, pouze místy bude zataženo s nízkou oblačností a slabým sněžením. Přes den naměříme od minus 3 do 1 stupně Celsia. V noci při vyjasnění a sněhové pokrývce teploměr ukáže i minus 11 stupňů Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne přinesou zataženou až oblačnou oblohu, přechodně bude místy polojasno. Místy se objeví slabé sněžení. Teploty přes den se udrží od minus 3 do 2 stupňů Celsia. V noci udeří při vyjasnění až 12stupňový mráz.

autor: Domácí | 17. 1. 2019 9:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama