Video z Kyrgyzstánu: Přes horská sedla až do údolí Narynu, kde má Liglass Trading stavět elektrárny

Michael Švec Michael Švec
19. 8. 2017 20:04
Přes horská sedla a nadmořské výšky přesahující 3000 metrů nad mořem vede cesta do města Naryn, v jehož blízkosti má česká firma Liglass Trading CZ stavět vodní elektrárny za v přepočtu miliardy korun. K samotnému místu, kde mají přehrady stát, je třeba urazit asi ještě hodinu pomalé jízdy po štěrkované cestě, pak projet kolem ubytoven pro dělníky a betonárky, které zde v minulých letech vybudovala ruská firma RusHydro. Ze skalního ostrohu, který se vypíná nad plánovanou hrází elektrárny Naryn-1, je úchvatný výhled do údolí stejnojmenné řeky.
Reportáž z Kyrgyzstánu. Česká firma Liglass Trading zde má stavět jednu z přehrad narynské kaskády | Video: Michael Švec
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy