Obrazem: Po stopách firmy Liglass Trading v Kyrgyzstánu

Obrazem: Po stopách firmy Liglass Trading v Kyrgyzstánu
Tedy sídlila, společnost Liglass Energo Kej Dži svou kancelář tento týden přestěhovala. Budova se nachází na Šapokovově ulici.
Průčelím je obrácena na náměstí Vítězství, kde hoří věčný oheň připomínající památku padlých ve Velké vlastenecké válce.
Přístřešek vedle domu připomíná tradiční obydlí Kyrgyzů - jurtu.
Dveře, za nimiž měla firma Liglass do úterka kancelář.
Foto: Michael Švec
Michael Švec Michael Švec
2. 8. 2017 19:35
Česká firma Liglass Trading má v Kyrgyzstánu postavit vodní elektrárny za stovky milionů dolarů. Prohlédněte si ve fotogalerii, kde firma dosud v Biškeku sídlila.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy