Uprchlík Pitr se zbavuje golfu na Karlštějně

Podnikatel je více než rok na útěku
Dopadla na Tomáše Pitra (na snímku) celosvětová finanční krize?
Dopadla na Tomáše Pitra (na snímku) celosvětová finanční krize? | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Na uprchlého podnikatele Tomáše Pitra, který se více než rok skrývá před českou justicí, dolehla finanční krize.

Podle všeho má Pitr, jemuž soud vyměřil pět let za daňové úniky, problémy s penězi.

"Jelikož není v Česku, tak mu hoří podnikaní. To je taky důvod, proč sem občas jezdí," řekl deníku Aktuálně.cz důvěryhodný policejní zdroj.

O jeho problémech svědčí například to, že nedostal všechny peníze v souvislosti s prodejem strategického potravinářského podniku Setuza, nebo také to, že uvažuje o prodeji golfového hřiště na Karlštejně.

Spory o pozemky?

Podle Pitrových blízkých spolupracovníků ale podnikateli prodej golfového hřiště komplikují spory o pozemky, které vede Golf Resort Karlštejn s podnikatelem Luďkem Vinšem, ředitelem fotbalového klubu Viktorie Žižkov.

Tahanice o lukrativní pozemky se vedou už dlouhodobě, v současnosti má případ na stole středočeský krajský soud.

"Pitr některým zájemcům nabízel, že jim to prodá jako 'balíček', to jako i s těmi soudnímu spory," říká jeden z Pitrových spolupracovníků. "To se ale nepovedlo," dodává.

Vedení golfového klubu ovšem oficiálně spekulace o prodeji odmítá. "Zajemců o koupi je sice mnoho, nic se ale prodávat nebude," řekl deníku Aktuálně.cz jeho manažer Mirko Grossmann.

Finanční tíseň?

Podle všeho Pitrovi chybí i část peněz z prodeje strategického potravinářského gigantu.

"Měl inkasovat peníze v souvislosti s prodejem Setuzy, ale část peněz nedostal," vysvětluje jeden z jeho spolupracovníků.

A problémy nemá Pitr jen v rovině finanční, ale i u svých společníků. Podle všeho se rozhádal s bývalým elitním policistou Luďkem Žákovcem, který ho v řadě firem zastupuje.

Do Česka se nedávno také vrátil Pitrův komplic Jiří Syrovátka, který se v USA léčil s rakovinou. Toho vyslechla policie, protože si slibovala, že by jim mohl pomoci Pitra najít.

Policie se oficiálně odmítá k informacím o jeho podnikání vyjadřovat.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy