Stát chce prodat majetek za osm miliard korun

ČTK ČTK
21. 10. 2012 20:46
Vláda se chce podle návrhu Karolíny Peake zbavit například zámku ve Štiříně
Karolína Peake
Karolína Peake | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Vláda plánuje v příštích dvou letech prodat majetek za osm miliard korun. Počítá s tím návrh úspor vicepremiérky Karolíny Peake (LIDEM).

Zbavit by se chtěla třeba zámku ve Štiříně, vojenských lázeňských domů a hotelů nebo ubytovny ministerstva vnitra. Informovala o tom v neděli Česká televize (ČT).

Podle ČT ovšem například prodej štiřínského zámku vzbuzuje řadu otazníků. Stát za něj bude chtít 330 milionů korun, poslední znalecký posudek však podle ředitele zámku Václava Hrubého stanovil hodnotu 650 milionů. A cena nebere v potaz hodnotu zámeckého parku, která údajně dosahuje až jedné miliardy.

Ministerstvo zahraničí, které zámek vlastní, se ho však prý zbaví rádo, uvedla ČT.

Přes čtyři miliardy by podle záměru prodejem nepotřebného majetku mělo přinést státní pokladně ministerstvo vnitra, ministerstvo obrany tři miliardy a majetek za stovky milionů by měla rozprodat ministerstva zahraničí, školství a spravedlnosti, uvedla ČT.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 6 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy