Soud po letech svěřil týrané hochy z Kuřimi otci

ČTK ČTK
13. 1. 2010 15:57
Pobyt v dětském krizovém centru Klokánek, kde jsou od května 2007, pro ně skončí
Foto: Aktuálně.cz

Brno - Krajský soud v Brně dnes svěřil týrané hochy z kuřimské kauzy do péče otce.

Skončí tak jejich pobyt v brněnském dětském krizovém centru Klokánek, v němž jsou umístěni od odhalení případu v květnu 2007.

O rozhodnutí dnes informovala mluvčí soudu Miroslava Sedláčková. Děti by podle ní mohly být předány otci do měsíce.

Soud nad chlapci ustanovil dohled - budou je navštěvovat sociální pracovníci. Chlapci sami mají zájem o otce, který o jejich svěření do péče usiloval od odhalení kauzy.

V době, kdy byli hoši týrání, je matka od otce zcela izolovala. S mužem se před tím rozešla. Neměl ponětí, jak je s jeho potomky nakládáno. U soudního procesu pak opakovaně prohlásil, že jej to šokovalo. Syny v centru Klokánek pravidelně navštěvoval.

"Museli si zase zvyknout na otce. Bral si je zpočátku jen na procházky, pak na víkendy a v poslední době je to již tak, že jsou tři týdny u otce a týden v Klokánku," řekla vedoucí centra Zuzana Blažková. Připomněla, že soudní znalec navrhl v prosinci 2008, aby se otestovalo, jak si děti na otce zvyknou.

Chlapci s tím neměli žádné potíže. Jejich psychický stav se podle odborníků výrazně zlepšil. Chodí do školy a na pobyt u otce se těší. Podle psychologů se ale budou hoši, jimž je nyní deset a 12 let, vyrovnávat s následky týrání celý život.

 

Právě se děje

Další zprávy