Škrlová není tyran, je oběť, tvrdil právník soudu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
9. 4. 2009 14:50
Olomouc - Vrchní soud v Olomouci zamítl poslední ze všech odvolání v kauze Kuřim. Do vězení musí podle verdiktu soudce Milana Kaderky také Barbora Škrlová. Za mřížemi stráví pět let.
Foto: Aktuálně.cz

Rozsudek je pravomocný. Všech šest obžalovaných už má jen poslední možnost - dovolání k Nejvyššímu soudu.

Pětatřicetiletá žena se v kauze týrání dvou malých chlapců proslavila svými převleky. Nejprve se vydávala za třináctiletou Aničku a žila v rodině Kláry Mauerové. Později se pro změnu na útěku v Norsku vydávala za pubertálního chlapce Adama.

Podle obžaloby topila jednoho z chlapců v lavoru, také na ně ale donášela a záměrně se infiltrovala do jejich rodiny.

Advokát: Je oběť, ne tyranka

Její advokát Richard Novák šel k soudu s cílem zprostit svoji klientku obžaloby, nebo pro ni vysoudit podmínku. Škrlová je podle něj nevinná. Netýrala, ale sama se stala obětí tyranů.

"Krajský soud vycházel jen z výpovědi Kláry Mauerové. Ta na mou klientku schválně svaluje vinu," tvrdí Novák již od vynesení rozsudku u brněnského soudu.

Obžalovaná dnes k soudu nepřišla. Je prý psychicky na dně.

Odvolání ostatních tyranů olomoucký vrchní soud zamítl jako nedůvodné už před měsícem. Pět obžalovaných, včetně matky a tety týraných chlapců, si ve vězení odsedí tresty ve výši od pěti do desíti let.

Týrání odhalili jihomoravští policisté náhodou na základě oznámení muže z Kuřimi, který ve svém domě zachytil na dětské chůvičce obraz ze sousedního domu - na monitoru spatřil nahého svázaného chlapce. Během vyšetřování vyšlo najevo, že skupina lidí týrala dvojici hochů celý rok.

 

Právě se děje

Další zprávy