Zmírnit tresty odsouzeným v kauze Kuřim? Ne, řekl soud

ČTK ČTK, Zpravodajská směna
16. 12. 2009 11:05
Čtveřici odsouzených padla poslední možnost na zmírnění trestů
Foto: Aktuálně.cz

Brno - Poslední šance na zmírnění trestů odsouzených v kauze Kuřim padla.

Nejvyšší soud odmítl dovolání čtyř lidí potrestaných v případu týrání dvou malých chlapců. Potvrdil to mluvčí soudu Petr Knötig.

Na soud se obrátili kromě tety hochů Kateřiny Mauerové, odsouzené k deseti letům vězení, také Jan Škrla, který si odpykává sedmileté vězení, a Jan Turek a Barbora Škrlová alias Anička. Ti jsou za mřížemi na pět let.

Mluvčí Nejvyššího soudu upřesnil, že dovolání, jimiž se odsouzení snažili zvrátit přísné tresty, které jim byly uděleny, byla neopodstatněná. Další podrobnosti ze zdůvodnění verdiktu zatím odmítl zveřejnit, protože se ním musí nejdříve seznámit odsouzení.

Topila chlapce pod nátlakem

Za týrání dvou hochů si šestice pachatelů, mezi nimiž jsou i matka a teta dětí, odpykává tresty od pěti do deseti let vězení.

Za čtveřice, která podala dovolání, se k činu částečně přiznala pouze teta chlapců. Turek se Škrlou vinu popírají.

Škrlová, která žila v rodině hochů a vydávala se za třináctiletou dívku Aničku, sice připustila, že jedno z dětí topila ve vodě, činila tak prý ale pod nátlakem. Uvádí, že sama byla obětí týrání ze strany matky a tety chlapců.

Odsouzení se teď mohou obrátit ještě na Ústavní soud. Patrně tak také učiní, naznačil už dříve advokát Kateřiny Mauerové Pavel Holub.

 

Právě se děje

Další zprávy