Škrlová u soudu: Znásilňovali a bili mě pět let

Lenka Smyčková
18. 6. 2008 12:37
Žaloba Škrlovou viní z týrání - ona tvrdí, že je oběť
Barbora Škrlová: Týrali mě
Barbora Škrlová: Týrali mě | Foto: Attila Racek

Brno - Před soudem stanula jako obžalovaná, ale už půl roku tvrdošíjně opakuje, že je oběť. Barbora Škrlová je bezesporu nejzáhadnější osobou kuřimské kauzy. Dnes poprvé zazněla veřejně její celá výpověď.

Něco před soudem řekla sama, zbytek za ni přečetl soudce z výpovědí v přípravném řízení. Verze Škrlové je taková, že ji Kateřina a Klára Mauerovy spolu s Hanou Bašovou soustavně týraly snad pět let.

To, co se stalo chlapcům, už měla být jen třešnička na dortu.

"V obžalobě je mi ukládáno, že jsem měla Ondru zavírat do skříně. To není pravda. V žádném případě jsem nikdy nikoho do žádné skříně nezavírala, ani do šuplíku, ani do bedny, nikam. Naopak například do truhly jsem byla zavíraná já, dokonce paní Klárou Mauerovou už asi rok před Veverskou Bítýškou na táboře," začala svou výpověď Barbora Škrlová.

Terapie: Násilí, sex, drogy

Vše podle ní začalo, když její otec rozhodl, že bude bydlet u Kateřiny Mauerové. To byla Barbora ve třetím ročníku na vysoké škole.

Čtěte o dnešní výpovědi Kateřiny Mauerové: Matka dětí lže, tvrdí její sestra

"Teta Kateřina začala pracovat v Paprsku, s Nancy se mnou začaly dělat terapie. Zavíraly mě do malých místnůstek. Říkaly, že je ve mně hajzl, který musí ven," popsala Škrlová.

Nancy s Kateřinou pak prý Škrlovou bily, dávaly jí léky a píchaly injekce. Takzvané terapie probíhaly v uzavřených místnostech a podle Škrlové vyvrcholily až v sadistické sexuální praktiky.

To vše se odehrávalo hlavně v Paprsku a také na vypůjčených chatách.  "Přivázali mě na stůl, bylo tam víc lidí, nachystaná švihadla, žiletky a nůž. Nancy si říkala Marián a Hansen nebo teta Emilka," četl soudce Pavel Göth z výpovědi Škrlové.

Nancy v převlecích pak prý Barboru bila, pálila, řezala, znásilňovala ji různými předměty do různých tělesných otvorů, mluvila na ni sprostě.

Veverská Bítýška: děti si ubližovaly navzájem

Nejhorší orgie se pak podle Škrlové odehrávaly na chatě ve Veverské Bítýšce. Škrlová tam jela autem i s oběma chlapci a všichni tři podstupovali děsivé mučení. Na tom se neměly podílet jen Klára s Kateřinou a Nancy, ale také cizí lidé, které Barbora označila jako zákazníky.

Čtěte o pondělním dění u soudu: Sedm hodin výpovědi o hrůze. Plno slz

"Měli jsme běhat po čtyřech. Maminka Klára dávala Kubovi do zadku tyč. Zákazníků bylo hodně, měli jiná jména a dělali jiné věci. Zezadu do mě dávali ostré předměty."

Děti si také musely ubližovat navzájem. "Ondra nás bil tyčí, píchal nás, říkal nám kurvo."

Škrlová vylíčila i další praktiky podobné vkusu milovníků sadomasochistických praktik.

"Dělali jsme kliky, dřepy, lízali podlahu, učili se básničku. Ondra se měl vykakat na podlahu, mazat mi to po obličeji a do pusy," stojí ve výpovědi.

Klára Mauerová Barbořinu verzi odmítla. Stojí si za tím, že chlapcům ublížila pod vlivem záhadného doktora a že jim celou dobu chtěla pomoci. O Barboře nikdy netušila, že právě ona je tajemnou Aničkou.

Verzi Škrlové nenahrává ani policejní spis. Podle posudků lékařů je údajně Škrlová panna.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy