Škrlová u soudu: Znásilňovali a bili mě pět let

Lenka Smyčková
18. 6. 2008 12:37
Žaloba Škrlovou viní z týrání - ona tvrdí, že je oběť
Barbora Škrlová: Týrali mě
Barbora Škrlová: Týrali mě | Foto: Attila Racek

Brno - Před soudem stanula jako obžalovaná, ale už půl roku tvrdošíjně opakuje, že je oběť. Barbora Škrlová je bezesporu nejzáhadnější osobou kuřimské kauzy. Dnes poprvé zazněla veřejně její celá výpověď.

Něco před soudem řekla sama, zbytek za ni přečetl soudce z výpovědí v přípravném řízení. Verze Škrlové je taková, že ji Kateřina a Klára Mauerovy spolu s Hanou Bašovou soustavně týraly snad pět let.

To, co se stalo chlapcům, už měla být jen třešnička na dortu.

"V obžalobě je mi ukládáno, že jsem měla Ondru zavírat do skříně. To není pravda. V žádném případě jsem nikdy nikoho do žádné skříně nezavírala, ani do šuplíku, ani do bedny, nikam. Naopak například do truhly jsem byla zavíraná já, dokonce paní Klárou Mauerovou už asi rok před Veverskou Bítýškou na táboře," začala svou výpověď Barbora Škrlová.

Terapie: Násilí, sex, drogy

Vše podle ní začalo, když její otec rozhodl, že bude bydlet u Kateřiny Mauerové. To byla Barbora ve třetím ročníku na vysoké škole.

Čtěte o dnešní výpovědi Kateřiny Mauerové: Matka dětí lže, tvrdí její sestra

"Teta Kateřina začala pracovat v Paprsku, s Nancy se mnou začaly dělat terapie. Zavíraly mě do malých místnůstek. Říkaly, že je ve mně hajzl, který musí ven," popsala Škrlová.

Nancy s Kateřinou pak prý Škrlovou bily, dávaly jí léky a píchaly injekce. Takzvané terapie probíhaly v uzavřených místnostech a podle Škrlové vyvrcholily až v sadistické sexuální praktiky.

To vše se odehrávalo hlavně v Paprsku a také na vypůjčených chatách.  "Přivázali mě na stůl, bylo tam víc lidí, nachystaná švihadla, žiletky a nůž. Nancy si říkala Marián a Hansen nebo teta Emilka," četl soudce Pavel Göth z výpovědi Škrlové.

Nancy v převlecích pak prý Barboru bila, pálila, řezala, znásilňovala ji různými předměty do různých tělesných otvorů, mluvila na ni sprostě.

Veverská Bítýška: děti si ubližovaly navzájem

Nejhorší orgie se pak podle Škrlové odehrávaly na chatě ve Veverské Bítýšce. Škrlová tam jela autem i s oběma chlapci a všichni tři podstupovali děsivé mučení. Na tom se neměly podílet jen Klára s Kateřinou a Nancy, ale také cizí lidé, které Barbora označila jako zákazníky.

Čtěte o pondělním dění u soudu: Sedm hodin výpovědi o hrůze. Plno slz

"Měli jsme běhat po čtyřech. Maminka Klára dávala Kubovi do zadku tyč. Zákazníků bylo hodně, měli jiná jména a dělali jiné věci. Zezadu do mě dávali ostré předměty."

Děti si také musely ubližovat navzájem. "Ondra nás bil tyčí, píchal nás, říkal nám kurvo."

Škrlová vylíčila i další praktiky podobné vkusu milovníků sadomasochistických praktik.

"Dělali jsme kliky, dřepy, lízali podlahu, učili se básničku. Ondra se měl vykakat na podlahu, mazat mi to po obličeji a do pusy," stojí ve výpovědi.

Klára Mauerová Barbořinu verzi odmítla. Stojí si za tím, že chlapcům ublížila pod vlivem záhadného doktora a že jim celou dobu chtěla pomoci. O Barboře nikdy netušila, že právě ona je tajemnou Aničkou.

Verzi Škrlové nenahrává ani policejní spis. Podle posudků lékařů je údajně Škrlová panna.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 59 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy