Kuřimská kauza: Přehledně, jak jen to jde

Reportéři Aktuálně.cz
9. 3. 2009 13:00
Projděte si materiály k ostře sledované kauze

Speciál - Na začátku května 2007 policie oznámila, že Klára Mauerová z Kuřimi týrala svého syna Ondřeje. Důkaz? Videonahrávka pořízená náhodou sousedem Mauerových.

Tehdy osmiletý Ondřej, jeho starší bratr Jakub a další žena, která se vydávala za třináctiletou Annu, skončili v brněnském Klokánku. Matka šla do vazby.

Z rodinné skládačky vypadla "Anna", která bezprostředně po příchodu do Klokánku ze zařízení utekla. "Annu" později vypátrali novináři v Dánsku - je jí dospělá žena Barbora Škrlová, která se za dítě jen vydávala. Z Dánska odešla Škrlová do Norska, kde se pro změnu vydávala za chlapce Adama. Na začátku ledna 2008 ji policie zatkla a v Česku putovala do vazby.

Policie případ uzavřela na začátku dubna 2008. Obžaloba viní šest lidí z týrání, spolupachatelství, zbavení osobní svobody, křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku.

Soud začal 17. června, po čtyřměsíčním maratónu padl rozsudek na sklonku října. Šest tyranů si vyslechlo trest trvající v souhrnu 43 let.

  • Projděte si chronologii, co vše se kolem kauzy odehrálo a co také zaznělo.

Články jsou pro větší přehlednost rozdělené do několika tématických celků. Kliknutím na příslušný odkaz se dostanete přímo k dané kapitole.

Rozsudky a co bylo dál

 

 

Případ se přesouvá na soud

 

Vše o vyšetřování sester Mauerových

 

 

Osud chlapců Mauerových po propuknutí kauzy

 

 

Aféra Škrlová aneb "Anička-Barbora-Adam"

 

 

První zprávy - jak byla kauza odhalena

 

 

Právě se děje

Další zprávy