Šéf ŘSD Kubiš končí, zastoupí ho manažerka z Agrofertu

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 29. 7. 2014 12:55
Důvodem odchodu Jana Kubiše jsou údajně neshody s ministrem dopravy Antonínem Prachařem. Ředitelství dočasně povede šéfka správního úseku Soňa Křítková.
Jan Kubiš ve funkci šéfa ŘSD končí.
Jan Kubiš ve funkci šéfa ŘSD končí. | Foto: ČTK

Praha - Po necelých čtyřech měsících končí ve funkci šéf Ředitelství silnic a dálnic Jan Kubiš.

Důvodem jeho odchodu, na který upozornil server IHNED.cz, jsou údajně neshody s ministrem dopravy Antonínem Prachařem nad plány ŘSD v blízké budoucnosti.

"Čekám, že mi dnes přinese rezignační dopis, a já jeho rezignaci jsem připravený vyhovět. Není to, že by ministr dopravy odvolal generálního ředitele ŘSD, ale ministr dopravy přijal rezignaci, která vyplynula ze včerejšího stanovování cílů na další období," řekl serveru IHNED.cz Prachař.

Ředitelství dočasně povede šéfka správního úseku Soňa Křítková, dokud se ve výběrovém řízení nepodaří najít nového generálního ředitele. Křítková byla do dubna letošního roku ředitelkou strategie a komunikace Agrofertu, holdingu ministra financí Andreje Babiše.

Kubiš se zatím k situaci nevyjádřil. Hovor ukončil s žádostí o zaslání dotazů mailem.

Neshody nad úkoly

Do funkce nastoupil s velkými ambicemi. Podle ministra se však s Kubišem neshodli na úkolech pro Ředitelství silnic a dálnic ČR do konce letošního roku.

"Pan ředitel řekl, že jde o cíle více než ambiciózní. Docela mě tím překvapil," uvedl pro IHNED.cz Prachař.

Před svým nástupem do ŘSD, které řídí od začátku dubna, působil například ve firmě Atos nebo v IT společnosti NESS Czech.

Kubiš první den ve funkci odvolal většinu vedení tohoto státního podniku. 

O místo tehdy přišli například ředitel provozního úseku Tomáš Kaas, šéf kanceláře generálního ředitele Lukáš Zrůst a o post ředitele výstavby přišel i bývalý pověřený šéf ŘSD Jiří Mayer.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy