Šéf ŘSD Kubiš končí, zastoupí ho manažerka z Agrofertu

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 29. 7. 2014 12:55
Důvodem odchodu Jana Kubiše jsou údajně neshody s ministrem dopravy Antonínem Prachařem. Ředitelství dočasně povede šéfka správního úseku Soňa Křítková.
Jan Kubiš ve funkci šéfa ŘSD končí.
Jan Kubiš ve funkci šéfa ŘSD končí. | Foto: ČTK

Praha - Po necelých čtyřech měsících končí ve funkci šéf Ředitelství silnic a dálnic Jan Kubiš.

Důvodem jeho odchodu, na který upozornil server IHNED.cz, jsou údajně neshody s ministrem dopravy Antonínem Prachařem nad plány ŘSD v blízké budoucnosti.

"Čekám, že mi dnes přinese rezignační dopis, a já jeho rezignaci jsem připravený vyhovět. Není to, že by ministr dopravy odvolal generálního ředitele ŘSD, ale ministr dopravy přijal rezignaci, která vyplynula ze včerejšího stanovování cílů na další období," řekl serveru IHNED.cz Prachař.

Ředitelství dočasně povede šéfka správního úseku Soňa Křítková, dokud se ve výběrovém řízení nepodaří najít nového generálního ředitele. Křítková byla do dubna letošního roku ředitelkou strategie a komunikace Agrofertu, holdingu ministra financí Andreje Babiše.

Kubiš se zatím k situaci nevyjádřil. Hovor ukončil s žádostí o zaslání dotazů mailem.

Neshody nad úkoly

Do funkce nastoupil s velkými ambicemi. Podle ministra se však s Kubišem neshodli na úkolech pro Ředitelství silnic a dálnic ČR do konce letošního roku.

"Pan ředitel řekl, že jde o cíle více než ambiciózní. Docela mě tím překvapil," uvedl pro IHNED.cz Prachař.

Před svým nástupem do ŘSD, které řídí od začátku dubna, působil například ve firmě Atos nebo v IT společnosti NESS Czech.

Kubiš první den ve funkci odvolal většinu vedení tohoto státního podniku. 

O místo tehdy přišli například ředitel provozního úseku Tomáš Kaas, šéf kanceláře generálního ředitele Lukáš Zrůst a o post ředitele výstavby přišel i bývalý pověřený šéf ŘSD Jiří Mayer.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy