reklama
 
 

Šéf ŘSD Kubiš končí, zastoupí ho manažerka z Agrofertu

Aktualizováno 29. 7. 2014 12:55
Důvodem odchodu Jana Kubiše jsou údajně neshody s ministrem dopravy Antonínem Prachařem. Ředitelství dočasně povede šéfka správního úseku Soňa Křítková.

Praha - Po necelých čtyřech měsících končí ve funkci šéf Ředitelství silnic a dálnic Jan Kubiš.

Důvodem jeho odchodu, na který upozornil server IHNED.cz, jsou údajně neshody s ministrem dopravy Antonínem Prachařem nad plány ŘSD v blízké budoucnosti.

"Čekám, že mi dnes přinese rezignační dopis, a já jeho rezignaci jsem připravený vyhovět. Není to, že by ministr dopravy odvolal generálního ředitele ŘSD, ale ministr dopravy přijal rezignaci, která vyplynula ze včerejšího stanovování cílů na další období," řekl serveru IHNED.cz Prachař.

Ředitelství dočasně povede šéfka správního úseku Soňa Křítková, dokud se ve výběrovém řízení nepodaří najít nového generálního ředitele. Křítková byla do dubna letošního roku ředitelkou strategie a komunikace Agrofertu, holdingu ministra financí Andreje Babiše.

Kubiš se zatím k situaci nevyjádřil. Hovor ukončil s žádostí o zaslání dotazů mailem.

Neshody nad úkoly

Do funkce nastoupil s velkými ambicemi. Podle ministra se však s Kubišem neshodli na úkolech pro Ředitelství silnic a dálnic ČR do konce letošního roku.

"Pan ředitel řekl, že jde o cíle více než ambiciózní. Docela mě tím překvapil," uvedl pro IHNED.cz Prachař.

Před svým nástupem do ŘSD, které řídí od začátku dubna, působil například ve firmě Atos nebo v IT společnosti NESS Czech.

Kubiš první den ve funkci odvolal většinu vedení tohoto státního podniku. 

O místo tehdy přišli například ředitel provozního úseku Tomáš Kaas, šéf kanceláře generálního ředitele Lukáš Zrůst a o post ředitele výstavby přišel i bývalý pověřený šéf ŘSD Jiří Mayer.

autor: Radek Nohl | 29. 7. 2014 11:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama