Šéf ŘSD Kubiš končí, zastoupí ho manažerka z Agrofertu

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 29. 7. 2014 12:55
Důvodem odchodu Jana Kubiše jsou údajně neshody s ministrem dopravy Antonínem Prachařem. Ředitelství dočasně povede šéfka správního úseku Soňa Křítková.
Jan Kubiš ve funkci šéfa ŘSD končí.
Jan Kubiš ve funkci šéfa ŘSD končí. | Foto: ČTK

Praha - Po necelých čtyřech měsících končí ve funkci šéf Ředitelství silnic a dálnic Jan Kubiš.

Důvodem jeho odchodu, na který upozornil server IHNED.cz, jsou údajně neshody s ministrem dopravy Antonínem Prachařem nad plány ŘSD v blízké budoucnosti.

"Čekám, že mi dnes přinese rezignační dopis, a já jeho rezignaci jsem připravený vyhovět. Není to, že by ministr dopravy odvolal generálního ředitele ŘSD, ale ministr dopravy přijal rezignaci, která vyplynula ze včerejšího stanovování cílů na další období," řekl serveru IHNED.cz Prachař.

Ředitelství dočasně povede šéfka správního úseku Soňa Křítková, dokud se ve výběrovém řízení nepodaří najít nového generálního ředitele. Křítková byla do dubna letošního roku ředitelkou strategie a komunikace Agrofertu, holdingu ministra financí Andreje Babiše.

Kubiš se zatím k situaci nevyjádřil. Hovor ukončil s žádostí o zaslání dotazů mailem.

Neshody nad úkoly

Do funkce nastoupil s velkými ambicemi. Podle ministra se však s Kubišem neshodli na úkolech pro Ředitelství silnic a dálnic ČR do konce letošního roku.

"Pan ředitel řekl, že jde o cíle více než ambiciózní. Docela mě tím překvapil," uvedl pro IHNED.cz Prachař.

Před svým nástupem do ŘSD, které řídí od začátku dubna, působil například ve firmě Atos nebo v IT společnosti NESS Czech.

Kubiš první den ve funkci odvolal většinu vedení tohoto státního podniku. 

O místo tehdy přišli například ředitel provozního úseku Tomáš Kaas, šéf kanceláře generálního ředitele Lukáš Zrůst a o post ředitele výstavby přišel i bývalý pověřený šéf ŘSD Jiří Mayer.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy