Další omezení na D1. Opravy budou pokračovat i v létě

ČTK ČTK
11. 5. 2014 14:25
Kompletní renovace úseku dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem má skončit v roce 2017.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Brno – Omezení na dálnici D1 budou pokračovat také o letních prázdninách. V plánu jsou opravy dalšího úseku mezi Brnem a Vyškovem. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Studeckého se bude rekonstrukce týkat konkrétně 226. Až 229. kilometru směrem do Prahy.

„Cena tříměsíčních oprav se odhaduje na 129,5 milionu korun,“ říká Studecký.

Na jaká omezení se musejí řidiči připravit a jak bude v dotčeném úseku vypadat organizace dopravy, se teprve rozhodne. Při minulých etapách silničáři vždy uzavřeli celý jízdní pás a svedli auta do protilehlého pásu a jezdilo se ve dvou pruzích jedním směrem a jedním pruhem opačným směrem.

Silničáři opět vybourají starý povrch a nahradí jej novým, vymění také svodidla.

Opravu zhruba pětatřicetikilometrového úseku mezi Brnem a Vyškovem zahájilo ŘSD před dvěma lety, kompletní renovace by měla být podle plánů hotová v roce 2017.

"Začali jsme úsekem kolem Rousínova, loni jsme pokračovali k Vyškovu. Letos se také opravuje úsek kolem Brna mezi 194. a 199. kilometrem," uvedl Studecký. Nejbližší chystané úseky jsou 205. až 210. kilometr směr Vyškov a 215. až 220. kilometr směr Praha.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy