Další omezení na D1. Opravy budou pokračovat i v létě

ČTK ČTK
11. 5. 2014 14:25
Kompletní renovace úseku dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem má skončit v roce 2017.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Brno – Omezení na dálnici D1 budou pokračovat také o letních prázdninách. V plánu jsou opravy dalšího úseku mezi Brnem a Vyškovem. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Studeckého se bude rekonstrukce týkat konkrétně 226. Až 229. kilometru směrem do Prahy.

„Cena tříměsíčních oprav se odhaduje na 129,5 milionu korun,“ říká Studecký.

Na jaká omezení se musejí řidiči připravit a jak bude v dotčeném úseku vypadat organizace dopravy, se teprve rozhodne. Při minulých etapách silničáři vždy uzavřeli celý jízdní pás a svedli auta do protilehlého pásu a jezdilo se ve dvou pruzích jedním směrem a jedním pruhem opačným směrem.

Silničáři opět vybourají starý povrch a nahradí jej novým, vymění také svodidla.

Opravu zhruba pětatřicetikilometrového úseku mezi Brnem a Vyškovem zahájilo ŘSD před dvěma lety, kompletní renovace by měla být podle plánů hotová v roce 2017.

"Začali jsme úsekem kolem Rousínova, loni jsme pokračovali k Vyškovu. Letos se také opravuje úsek kolem Brna mezi 194. a 199. kilometrem," uvedl Studecký. Nejbližší chystané úseky jsou 205. až 210. kilometr směr Vyškov a 215. až 220. kilometr směr Praha.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy