Nový šéf Ředitelství silnic a dálnic mění téměř celé vedení

Radek Pecák ČTK Radek Pecák, ČTK
3. 4. 2014 13:26
Jan Kubiš se hodlá zaměřit na urychlené čerpání peněz z Evropské unie na výstavbu a rekonstrukci dálnic. Také chce zrychlit procesy přípravy nových staveb.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Téměř celé vedení se od čtvrtka obmění ve státní organizaci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Rozhodl o tom nový generální ředitel ŘSD Jan Kubiš s vědomím ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO).

Končí například ředitel provozního úseku Tomáš Kaas nebo šéf kanceláře generálního ředitele Lukáš Zrůst. O funkci ředitele výstavby přišel i bývalý pověřený šéf ŘSD Jiří Mayer. Toho v pondělí odvolal ministr dopravy Prachař a nahradil ho právě Kubišem.

Kubiš se neobává, že by chod organizace, která má téměř 1700 zaměstnanců, byl kvůli výměně vedoucích funkcionářů ochromen. Ti noví totiž budou jmenováni ještě dnes a podle něho jsou to dostatečně kvalitní a kvalifikovaní lidé.

Kromě ředitelů úseků by podle informací ČTK měli o místa v nejbližší době přijít i ředitelé jednotlivých krajských závodů a správ. Ministr na tiskové konferenci řekl, že je nespokojen například s prací pobočky v Brně. Místo aby sama vykupovala pozemky potřebné pro výstavbu komunikací, pověřila místní firmu, aby s majiteli pouze začala vést jednání.

Rychlejší čerpání peněz z EU

Kubiš se hodlá v současné době zaměřit na urychlené čerpání peněz z Evropské unie na výstavbu nových a rekonstrukci stávajících dálnic. Také chce zrychlit procesy přípravy nových staveb a omezit práce zadávané externím firmám.

K tomu by mohlo napomoci například převedení kompetencí k jedné stavbě ze dvou závodů na jeden. Příkladem je dálnice D11, kterou mají nyní na starosti jak závod Praha, tak i Hradec Králové.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy