Nový šéf Ředitelství silnic a dálnic mění téměř celé vedení

Radek Pecák ČTK Radek Pecák, ČTK
3. 4. 2014 13:26
Jan Kubiš se hodlá zaměřit na urychlené čerpání peněz z Evropské unie na výstavbu a rekonstrukci dálnic. Také chce zrychlit procesy přípravy nových staveb.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Téměř celé vedení se od čtvrtka obmění ve státní organizaci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Rozhodl o tom nový generální ředitel ŘSD Jan Kubiš s vědomím ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO).

Končí například ředitel provozního úseku Tomáš Kaas nebo šéf kanceláře generálního ředitele Lukáš Zrůst. O funkci ředitele výstavby přišel i bývalý pověřený šéf ŘSD Jiří Mayer. Toho v pondělí odvolal ministr dopravy Prachař a nahradil ho právě Kubišem.

Kubiš se neobává, že by chod organizace, která má téměř 1700 zaměstnanců, byl kvůli výměně vedoucích funkcionářů ochromen. Ti noví totiž budou jmenováni ještě dnes a podle něho jsou to dostatečně kvalitní a kvalifikovaní lidé.

Kromě ředitelů úseků by podle informací ČTK měli o místa v nejbližší době přijít i ředitelé jednotlivých krajských závodů a správ. Ministr na tiskové konferenci řekl, že je nespokojen například s prací pobočky v Brně. Místo aby sama vykupovala pozemky potřebné pro výstavbu komunikací, pověřila místní firmu, aby s majiteli pouze začala vést jednání.

Rychlejší čerpání peněz z EU

Kubiš se hodlá v současné době zaměřit na urychlené čerpání peněz z Evropské unie na výstavbu nových a rekonstrukci stávajících dálnic. Také chce zrychlit procesy přípravy nových staveb a omezit práce zadávané externím firmám.

K tomu by mohlo napomoci například převedení kompetencí k jedné stavbě ze dvou závodů na jeden. Příkladem je dálnice D11, kterou mají nyní na starosti jak závod Praha, tak i Hradec Králové.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Výbor americké Sněmovny reprezentantů doporučil ústavní žalobu na Trumpa

Právní výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu doporučil sněmovnímu plénu schválit ústavní žalobu na prezidenta Donalda Trumpa. Výbor, který ovládají opoziční demokraté, shledal šéfa Bílého domu vinným z obstrukcí vůči Kongresu a ze zneužití moci ve snaze přinutit cizí mocnost ke vměšování do amerických prezidentských voleb.

Plénum Sněmovny reprezentantů by mělo o impeachmentu hlasovat příští týden. V lednu definitivně rozhodne Senát, který ale ovládají Trumpovi republikáni. Prezident jakékoli obvinění popírá a tvrdí, že žaloba je politické divadlo a hon na čarodějnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy