Provoz D1 směrem na Brno zastavila nehoda tří aut. Dva lidé se lehce zranili

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 7. 2019 9:21
Více jak na hodinu zastavila nehoda tří aut provoz na dálnici D1 na Brno u Stránecké Zhoře na Žďársku. Na 139. kilometru bourala dvě nákladní a jedno osobní auto. Při nehodě se lehce zranili dva lidé. Dálnice byla kvůli nehodě uzavřená přibližně od půl osmé ráno, provoz na ní policie obnovila po deváté hodině, sdělila mluvčí policie Dana Čírtková. Osobní auta ale mohla kolem místa nehody projíždět přes parkoviště.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Schejbal/Economia
 

Právě se děje

před 30 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy