Sanitka převážející pacienta na transplantaci se srazila s dodávkou, čtyři zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 6. 2021 15:05
U obce Buk na Příbramsku se dnes dopoledne srazila sanitka s dodávkou, čtyři lidé včetně pacienta převáženého na transplantaci utrpěli zranění. Podle prvotních informací dodávka nedala sanitce jedoucí se zapnutým majákem přednost, řekl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Středočeského kraje

"Podle prvotních informací dodávka nedala přednost při odbočování protijedoucí sanitce, která měla zapnuté světelné a zvukové zařízení," uvedl Chalupa. Okolnosti nehody policie dál vyšetřuje.

Pacienta převážela sanitka jihočeské záchranné služby. Dva zdravotníci a řidič dodávky skončili po nehodě s lehkým poraněním v příbramské nemocnici. Pacienta ze sanitky přepravil vrtulník do Fakultní nemocnice v Praze Motole se středně těžkým zraněním.

"Vrtulník tam původně přistával proto, aby se pacient dostal co nejrychleji do transplantačního centra. Nicméně kvůli tomu, že utrpěl zranění, tak k transplantaci nedojde, a musel být přepraven na vyšetření," dodala mluvčí krajské záchranné služby Petra Homolová.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Izrael po několika letech podnikl v Libanonu nálety

Izraelské letectvo se ve čtvrtek přihlásilo k prvním náletům v Libanonu za posledních několik let. Cílem přitom byla odpaliště raket. Informuje o tom agentura AFP. Na severní Izrael byly v z Libanonu ve středu odpáleny tři rakety. Útok si nevyžádal oběti.

"Armádní stíhačky cílily na odpaliště a infrastrukturu, z níž byly na Libanon odpáleny za účelem teroru rakety," uvedla izraelská armáda v krátkém prohlášení.

Izraelská armáda pravidelně bombarduje pozice palestinského islamistického hnutí Hamás v Pásmu Gazy a podniká nálety v sousední Sýrii, kde cílí na proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel bývalý ukrajinský premiér a vyjednávač se separatisty Marčuk

Bývalý ukrajinský premiér Jevhen Marčuk ve čtvrtek zemřel. Bylo mu 80 let, uvedla agentura Unian s odvoláním na politikovu manželku. "Černý den, zemřel Jevhen Marčuk. Srdce se zastavilo," napsala na sociálních sítích.

Marčuk kromě toho, že byl čtvrtým předsedou vlády nezávislé Ukrajiny, se svého času stal prvním šéfem její tajné služby SBU. Ještě jako studenta jej do svých řad podle dostupných informací zverbovala sovětská tajná policie KGB, v jejíchž řadách prošel celou škálou důstojnických hodností. Za prvního ukrajinského prezidenta Leonida Kravčuka na počátku 90. let minulého století byl také povýšen na armádního generála.

Za následujícího prezidenta Leonida Kučmy se stal vicepremiérem, vládu vedl v letech 1995 a 1996. Neúspěšně kandidoval na prezidenta. Později býval tajemníkem rady národní bezpečnosti a ministrem obrany. Dvakrát byl také zvolen poslancem.

V letech 2018 až 2019 byl hlavním ukrajinským vyjednávačem domlouvajícím příměří a výměny zajatců s proruskými separatisty, kteří od jara 2014 vedou ozbrojený boj proti ukrajinské armádě v Donbasu na východě země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy