Po nehodě pěti aut zůstává zavřená dálnice D35 na Olomoucku. Je silně poškozená

ČTK ČTK
20. 6. 2021 12:42
Při hromadné sobotní havárii mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem, kde kvůli vysoké teplotě znenadání praskla vozovka, vznikla škoda za více než 1,2 milionu korun. Dálnice je v tomto devítikilometrovém úseku stále zavřená, podle policejního mluvčího Libora Hejtmana oprava poškozeného povrchu zabere nejméně čtyři dny.

Do kolize se dostala čtyři osobní auta a nákladní vůz, deset lidí utrpělo lehčí zranění. Část ošetřili záchranáři na místě, některé převezli do nemocnice.

Nehoda se stala v sobotu krátce před třetí hodinou odpolední, kdy čtyřiačtyřicetiletá řidička osobního vozidla nepřizpůsobila rychlost stavu a povrchu vozovky a dostatečně se nevěnovala řízení. "Vlivem vysokých teplot došlo k poškození dálničního povrchu, na což vozidla reagovala zpomalením až zastavením. Tuto situaci řidička přehlédla, na poslední chvíli při jízdě v levém jízdním pruhu strhla řízení vozidla vlevo, ale nestihla se dostatečně vyhnout vozidlu Škoda Yeti stojícímu před ní a narazila do něj," uvedl policejní mluvčí Hejtman.

Dodal pak, že vozidlo Škoda Yeti bylo po střetu odmrštěno do pravého jízdního pruhu, kde narazilo do stojícího nákladního auta. "Řidička při úhybném manévru dále narazila do ocelových svodidel a do stojících vozidel Škoda Superb a Hyundai. Dechové zkoušky na alkohol byly u všech řidičů negativní."

Po havárii byla komunikace uzavřena nejprve ve směru na Ostravu a později odpoledne i na Olomouc, kde také praskla vozovka. Dálnice D35 stále zůstává v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. "Objízdná trasa je značena a je svedena na komunikaci II/437 přes obce Přáslavice, Kocourovec a Daskabát. Doba uzavřeného úseku je odhadována nejméně na čtyři dny," popsal situaci ČTK mluvčí Hejtman.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy