Ivan Kočárník
V obsáhlém rozsudku je na několika místech jmenován i bývalý ministr financí za ODS Ivan Kočárník a jeho manželka. Řada poškozených se nechala zlákat do projektu i proto, že mezi klienty H-Systemu měli být i někteří politici, nejčastěji byl zmiňován právě Kočárník. "I tyto skutečnosti byly pro klienty zárukou poctivých úmyslů obžalovaných," konstatoval Městský soud v Praze v roce 2004.
Role Kočárníka byla dvojí, ministerská a čistě soukromá. Jako člen vlády v rámci rozkladového řízení v únoru 1996 překvapivě povolil firmě RTP - součásti skupiny kolem H-Systemu - provozovat takzvaný třetí trh s cennými papíry (podle prvoinstančního rozhodnutí jí licence udělena být neměla).
A to za situace, kdy řádně nefungovaly ani první dva trhy, pražská burza a RM-Systém. Firma RTP roli organizátora mimoburzovního trhu nakonec nikdy nesehrála, jelikož nesplnila další náležitosti, nicméně z vyšetřování případu vyplynulo, že do ní byly převedeny "milionové částky" z H-Systemu a na něj napojených firem.
Krátce poté, co Kočárník o RTP rozhodl, se stala klientkou H-Systemu jeho tehdejší přítelkyně a pozdější manželka Jitka. Ještě pod příjmením Vágnerová měla květnu 1996 podepsat smlouvu a složit zálohu. Údajně na byt, garážové stání a komoru. Posléze uplatnila pohledávku ve výší téměř 3 miliony korun. Ale neexistuje jediný doklad o tom, že by tyto peníze do projektu skutečně vložila.
Na výzvu soudu Jitka Kočárníková nakonec sdělila, že žádné doklady nemá a že se ani jako poškozená k trestnímu řízení s náhradou škody nepřipojuje. Do konkursního řízení se původně sice připojila, nakonec ale své rozhodnutí vzala zpět.
U hlavního líčení tvrdila, že peníze měly být její sestry. Kočárník v minulosti souvislost mezi svým rozhodnutím ve věci RTP a bytem pro přítelkyni odmítl. "To rozhodnutí o burze jsem vůbec nepřipravoval já, připravoval je odborný útvar. Já jsem to jenom podepsal," uvedl pro deník MF Dnes v roce 2002. Manželčin byt vůbec komentovat nechtěl.