Předsedou středočeské ODS zůstává Skopeček, rozhodl regionální sněm

ČTK Aktuálně.cz ČTK, Aktuálně.cz
2. 12. 2017 17:15
Místopředsedy byli zvoleni Pavel Pavlík, Tomáš Vokurka, Miroslav Bernášek, Tomáš Martinec a Raduan Nwelati.
Jan Skopeček
Jan Skopeček | Foto: ČTK

Kutná Hora - Předsedou středočeské ODS zůstává i nadále její dosavadní předseda Jan Skopeček. Na dnešním regionálním sněmu pro něj hlasovalo 101 ze 111 delegátů. Proti Skopečkovi kandidoval na předsedu Lukáš Rak, který dostal šest hlasů.

Místopředsedy středočeské ODS byli zvoleni Pavel Pavlík, Tomáš Vokurka, Miroslav Bernášek, Tomáš Martinec a Raduan Nwelati.

Bernášek, Vokurka a Nwelati působili jako místopředsedové i dosud. Spolu s nim byli místopředsedy také Michal Pánek a Martin Smetana, kteří dnes sice na pozici kandidovali, ale nebyli zvoleni. Jako další kandidoval také Petr Bendl, ani on na post místopředsedy nedosáhl.

Nejvíce hlasů získal Pavel Pavlík, pro kterého hlasovalo 79 delegátů. Nejméně naopak získal Nwelati, kterého volilo 62 členů.

Skopeček po svém znovuzvolení předsedou poděkoval svým kolegům. "Skutečně 101 hlasů považuji za úspěch. Platí, že obhajovat je často těžší, než když člověk kandiduje a je zvolen poprvé," uvedl.

Cílem jeho práce podle něj bude především příprava a pomoc jednotlivým kandidátům ODS v komunálních volbách. "Budu pracovat na tom, aby ODS byla jasně pravicově zaměřená strana, která nekoketuje příliš se středem, ale snaží se získat skutečné pravicové voliče, kterých je podle mého názoru spousta, jen je potřeba je oslovit a získávat jejich důvěru," dodal Skopeček.

Středočeská ODS jednohlasně nominovala jako svého kandidáta na předsedu strany dosavadního šéfa Petra Fialu. Na pozici místopředsedy sněm navrhl starostu obce Líbeznice Martina Kupku, který také usedne ve Sněmovně. O celostátním vedení budou občanští demokraté rozhodovat 13. ledna v Ostravě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy