Zeman dal zelenou Babišovým ministrům. Podívejte se, kdo bude vládnout Česku

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 11. 12. 2017 17:26
Nová vláda Andreje Babiše má čtrnáct členů, čtyři z nich jsou ženy. Někteří ministři jako Robert Pelikán nebo Richard Brabec zůstali na svých místech, další jen změnili resorty. Martin Stropnický se například z obrany přesune na ministerstvo zahraničních věcí a jeho místo obsadí dosavadní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Nováčků bude devět - například ministerstvo vnitra bude řídit bývalý náměstek Lubomír Metnar, který poslední roky působí ve Světlíkových Vítkovicích. Zemědělství pak povede ředitel akciové společnosti Úsovsko Jiří Milek. S nováčky na ministerských postech se chtěl nejprve setkat prezident Miloš Zeman, proti žádnému z nich neměl výhrady.
Foto: Economia

Ministr zahraničí: Martin Stropnický

Dosluhující ministr obrany Martin Stropnický se přesune na ministerstvo zahraničí. Jako šéf obrany byl kritizovaný za to, že nezvládl udělat žádné zásadní nákupy pro armádu. V minulosti působil jako diplomat nebo umělecký ředitel Divadla na Vinohradech.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali Starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy