Policie obvinila šestičlennou skupinu z kuplířství a praní špinavých peněz na jihu Čech

ČTK ČTK
17. 9. 2015 11:16
Policie obvinila tři Čechy a tři Ukrajince z kuplířství a praní špinavých peněz. Jsou podezřelí z toho, že jako organizovaná skupina nutili ženy k poskytování sexuálních služeb v nočních klubech na Prachaticku a Klatovsku. Pět z šesti obviněných je ve vazbě. Stíhaným hrozí až 12 let vězení. Detektivové šestičlennou skupinu sledovali několik měsíců, její členy ve věku od 25 do 55 let zadrželi koncem srpna. Ženám a dívkám z Česka, Ukrajiny a Rumunska slibovali obvinění podle policie zajistit práci, pak je ale nutili k prostituci.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

České Budějovice - Policie obvinila tři Čechy a tři Ukrajince z kuplířství a praní špinavých peněz. Jsou podezřelí z toho, že jako organizovaná skupina nutili ženy k poskytování sexuálních služeb v nočních klubech na Prachaticku a Klatovsku.

Stíhaným hrozí až 12 let vězení, pět z nich soud poslal do vazby. Sdělil to mluvčí policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták.

Detektivové šestičlennou skupinu sledovali několik měsíců, její členy ve věku od 25 do 55 let zadrželi koncem srpna. Ženám a dívkám z Česka, Ukrajiny a Rumunska slibovali obvinění podle policie zajistit práci, pak je ale nutili k prostituci. Sexuálních služeb žen ve věku od 18 do 40 let v několika nočních klubech na Prachaticku a Klatovsku využívala především stálá německá klientela.

"Podezřelí měli zneužít tíživé situace dívek a žen, pramenící z jejich finanční či celkové materiální nouze a z neznalosti nového prostředí a jazyka. K poskytování sexuálních služeb je pak měli nutit pod pohrůžkou vyzrazení způsobu jejich obživy rodinným příslušníkům," uvedl Hanták. Stíhaní jsou za obchodování s lidmi, kuplířství a legalizaci výnosů z trestné činnosti.

Policie stále zjišťuje, kolik žen obvinění vykořisťovali a o kolik peněz se takto obohatili. Případ, pro který má policie krycí název Jaro, dozoruje Krajské státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kongu po nehodě autobusu s cisternou převážející benzín uhořelo 33 lidí

V provincii Kwango na západě Konga při střetu autobusu s cisternou převážející pohonné hmoty uhořelo 33 lidí. Cisterna směřovala po jednom z hlavních tahů do metropole Kinshasy, zjistila agentura AFP z policejních zdrojů. Pozůstatky obětí dopravní nehody v pondělí ráno pohřbili.

"V noci ze soboty na neděli uhořelo 33 lidí při velkém požáru způsobeném kolizí rozměrného vozidla přepravujícího pohonné hmoty a přeplněného autobusu," uvedlo vedení místní policie. "Mohli jsme vyzvednout jen lebky, zbytek těl se nepodařilo najít. S úctou jsme je pohřbili dnes ráno," uvedl další policejní zdroj.

Dopravní nehody s četnými oběti na životech jsou v Kongu poměrně časté, na vině je špatný technický stav mnoha vozidel i silnic nebo opilí řidiči, někdy též bez potřebných znalostí. V říjnu 2018 na trase mezi Kinshasou a Matadi taktéž havarovala cisterna, při nehodě tehdy zemřelo 53 lidí. Tragickou bilanci 230 obětí měla nehoda cisterny v roce 2010.

Zdroj: ČTK
Další zprávy