V USA přibývá sexuálních otroků, zákony na kuplíře nestačí

Zahraničí Zahraničí
2. 8. 2015 13:21
Podle FBI se dětská prostituce netýká jen sociálně slabých migrantů, ale i Američanů. Ti často končí před soudem místo těch, kteří je k činům nutí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Washington - Sexuální obchodování s dětmi se ve Spojených státech stává vážným problémem.

Každoročně jsou tu zneužity desetitisíce dětí. Není výjimkou, že prostitucí se živí už v deseti letech.

Podle Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) přibývá zneužitých dětí až "epidemickými rozměry", a to navzdory faktu, že se loni podařilo 600 z nich zachránit, píše britská BBC.

Sexuálními otroky nejsou jen děti z chudých středoamerických či asijských států, jimž jejich vykořisťovatelé hrozí návratem do vlasti.

Obětmi se často stávají i mladí Američané, zejména dívky mladší patnácti let, které utekly z domova nebo mají problémy s drogami.

Nezletilé prostitutky přežívají na ulici díky "opatrovníkům", kteří jim výměnou za sex poskytují přístřeší, živí je a kupují jim oblečení.

Případů přibývá

Podle americké televize CNN, jejíž reportérka Jane O. Hansenová mluvila s řadou probačních úředníků a soudců zabývajících se kriminalitou mládeže, vzrostl počet zneužívaných dětí hlavně v posledních pěti letech.

Hansenová při přípravě reportáže začala spolupracovat s rodinnými a mládežnickými soudci, aby mohli udělat národní průzkum, kolika dětí se sexuální obchodování týká.

Ukázalo se, že dětská prostituce je skrytý problém, který se jen těžko odhaluje a počet obětí se proto špatně počítá.

Od soudců, kteří sexuální obchodování s dětmi mají na starosti, se dozvěděla, že podobných kauz přibývá.

Někteří soudci z venkova a menších měst dokonce řeší v průměru tři případy dětské prostituce měsíčně.

Podle nich jsou na vině především špatné zákony, které postihují jenom děti, které sex provozují, a nikoliv kuplíře, kteří inkasují peníze. Z obětí se tak rázem stávají zločinci.

Kuplířům se ale jejich činy obtížně dokazují, protože se jim daří dobře skrývat a dívky proti nim ze strachu svědčí jen málokdy.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy