V USA přibývá sexuálních otroků, zákony na kuplíře nestačí

Zahraničí Zahraničí
2. 8. 2015 13:21
Podle FBI se dětská prostituce netýká jen sociálně slabých migrantů, ale i Američanů. Ti často končí před soudem místo těch, kteří je k činům nutí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Washington - Sexuální obchodování s dětmi se ve Spojených státech stává vážným problémem.

Každoročně jsou tu zneužity desetitisíce dětí. Není výjimkou, že prostitucí se živí už v deseti letech.

Podle Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) přibývá zneužitých dětí až "epidemickými rozměry", a to navzdory faktu, že se loni podařilo 600 z nich zachránit, píše britská BBC.

Sexuálními otroky nejsou jen děti z chudých středoamerických či asijských států, jimž jejich vykořisťovatelé hrozí návratem do vlasti.

Obětmi se často stávají i mladí Američané, zejména dívky mladší patnácti let, které utekly z domova nebo mají problémy s drogami.

Nezletilé prostitutky přežívají na ulici díky "opatrovníkům", kteří jim výměnou za sex poskytují přístřeší, živí je a kupují jim oblečení.

Případů přibývá

Podle americké televize CNN, jejíž reportérka Jane O. Hansenová mluvila s řadou probačních úředníků a soudců zabývajících se kriminalitou mládeže, vzrostl počet zneužívaných dětí hlavně v posledních pěti letech.

Hansenová při přípravě reportáže začala spolupracovat s rodinnými a mládežnickými soudci, aby mohli udělat národní průzkum, kolika dětí se sexuální obchodování týká.

Ukázalo se, že dětská prostituce je skrytý problém, který se jen těžko odhaluje a počet obětí se proto špatně počítá.

Od soudců, kteří sexuální obchodování s dětmi mají na starosti, se dozvěděla, že podobných kauz přibývá.

Někteří soudci z venkova a menších měst dokonce řeší v průměru tři případy dětské prostituce měsíčně.

Podle nich jsou na vině především špatné zákony, které postihují jenom děti, které sex provozují, a nikoliv kuplíře, kteří inkasují peníze. Z obětí se tak rázem stávají zločinci.

Kuplířům se ale jejich činy obtížně dokazují, protože se jim daří dobře skrývat a dívky proti nim ze strachu svědčí jen málokdy.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy