reklama
 
 

Policejní prezdium opustil vlivný náměstek Viktor Čech

24. 11. 2010 17:39
Funkce náměstka pro trestní řízení je jedním z nejvýznaměnjších postů v policii

Praha - Policejní prezídium opustil jeden z nejvýznamnějších funkcionářů. Náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení Viktor Čech  rezignoval na svou funkci.

Podle informací Aktuálně.cz jsou důvodem rezignace neshody s policejním prezidentem Oldřichem Martinů. Sám Čech však o nich nechce mluvit.

"Nebudu to nijak veřejně komentovat," řekl na přímý dotaz Aktuálně.cz.

Rezignaci potvrdila mluvčí Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia Pavla Kopecká. "Ano, rezignaci mohu potvrdit," řekla Kopecká. K důvodům Čechova odchodu se ale nechtěla vyjadřovat.

Čech však podle zdroje z prezídia prezidentovi Martinů řekl, že absolutně necítil podporu pro své kroky, což mělo podle něho dopad na vyšetřování důležitých případů.

John je znepokojen

Martinů zatím odchod náměstka nekomentoval, ministr vnitra Radek John je jím ale podle svých slov velmi znepokojen.

"Pana náměstka Čecha považuji vzhledem k jeho profesním zkušenostem a morálním vlastnostem za jednoho z klíčových garantů nekompromisního postupu proti nejzávažnějším zločinům, především korupce, finanční kriminality a organizovaného zločinu. Osobně se budu zajímat o důvody, které ho vedly k tomuto rozhodnutí," uvedl Radek John.

Čech opouští místo nejinformovanějšího funkcionáře celého policejního sboru. Náměstek pro trestní řízení má totiž největší přehled o zásadních trestních kauzách, který policie vyšetřuje nebo se chystá vyšetřovat.

Kdo je Viktor Čech?

 • narodil se 26. 6. 1967
 • u policie je od roku 1991
 • vystudoval Vysokou vojenskou školu ve Vyškově
 • disponuje negativním lustračním osvědčením a osvědčením o způsobilosti ke styku s utajovanými informacemi pro stupeň tajné

Zdroj: Policie ČR

Na uvolněné místo je podle zdrojů z policie už několik nových adeptů.

Viktor Čech odchází z místa klíčového náměstka odpovědného za trestní řízení po třinácti měsících. Loni v říjnu nahradil na postu náměstka Jiřího Houbu, o kterém se mluvilo jako o muži někdejšího ministra Ivana Langera a který musel podle informací médií opustit prezidium ne úplně dobrovolně.

Čechovo jméno se v médiích v poslední době objevovalo v souvislosti s vyšetřováním Inspekce ministerstva vnitra, která prověřuje nezvykle vysoké odměny pro policejní šéfy. Podle neověřených informací měl být jedním z nich právě i Viktor Čech.

autoři: Sabina Slonková, Veronika Lehovcová Suchá | 24. 11. 2010 17:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama