Pište členům vlády kvůli limitům, vyzvala Greenpeace. Bělobrádkovi zahltili schránku

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 16. 10. 2015 16:16
Greenpeace na svých internetových stránkách vyzvala občany, aby před pondělním hlasováním o prolomení limitů napsali hlavním představitelům vlády. Zveřejnili i e-mailové adresy na premiéra Bohuslava Sobotku a místopředsedy vlády Andreje Babiše a Pavla Bělobrádka. Toho rozzlobilo, že mu maily zahlcují schránku. "Zahltit e-mail není argument," zlobí se.
Předseda KDU-ČSL Pevel Bělobrádek
Předseda KDU-ČSL Pevel Bělobrádek | Foto: Martin Svozílek

Praha – Vláda bude v pondělí rozhodovat o možném prolomení těžebních limitů v severních Čechách. Ekologičtí aktivisté z Greenpeace na tento popud na svých stránkách vyzvali, aby nespokojení občané napsali před pondělním hlasováním představitelům vlády.

Zároveň na svých stránkách zveřejnili stranické e-maily hlavních představitelů vlády premiéra Bohuslava Sobotky a místopředsedů Andreje Babiše a Pavla Bělobrádka, který na zprávu reagoval na svém twitterovém účtu.

"Touhle kontraproduktivní kampaní Greenpeace trefila do hnědého. Ale ne uhlí. Zahltit e-mail není argument," zlobí se šéf KDU-ČSL.

„Když mi někdo řekne argument, který je relevantní, jsem schopný jej akceptovat. Ale dělat takovouto nátlakovou akci je kontraproduktivní, protože ty e-maily nebudu stíhat vyřizovat osobně,“ řekl Aktuálně.cz Pavel Bělobrádek a dodal, že mu už přišly desítky zpráv k tomuto tématu.

Podle tiskového mluvčího z hnutí Greenpeace Lukáše Hrábka je zveřejnění mailů v demokratických zemích častou akcí. „Soukromý email bychom nezveřejnili. Touto akcí jsme chtěli jen dát lidem možnost, aby napsali svým politikům vlastní názor a ukázali jim, že si prolamování limitů nepřejí,“ řekl Hrábek.

Greenpeace na svých stránkách upozorňuje v souvislosti s těžebními limity na dole Bílina na to, že v návrzích, které bude ministerstvo průmyslu v pondělí předkládat, se nově posunula hranice lomu ze zamýšlených 500 metrů na pouhých 330 od začátku Mariánských Radčic a pouhých 170 metrů od obce Braňany. Organizace Greenpeace dále upozornila, že prolamování limitů jim přijde zbytečné.

„Je to zbytečné, neekologické a zdraví škodlivé. Pokračování těžby bude mít devastující vliv na celý region. Podle Univerzity Karlovy by těžba za limity a následné spálení uhlí způsobily škody ve výši 1,3 bilionu korun,“ píše Greenpeace.

 

Právě se děje

Další zprávy