Jermanová: Stát se první prezidentkou? Ještě sbírám zkušenosti. Zelenou mikinu s kapucí pořád mám

Domácí Domácí
Aktualizováno 29. 9. 2016 12:28
První místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová z hnutí ANO kandiduje ve Středočeském kraji na post hejtmanky. Politička odpovídala na dotazy čtenářů Aktuálně.cz. Nastínila svou politickou vizi a přiznala, že zelenou mikinu, ve které přišla na jednání do sněmovny, stále má.
Ptejte se Jaroslavy Jermanové
Rozhovor skončil
Jaroslava Jermanová odpovídá čtenářům od 10:00
Přečíst si rozhovor

Praha – Poslankyně a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová odpovídala na dotazy čtenářů Aktuálně.cz. Ti se kandidátky na post hejtmanky ve Středočeském kraji ptali na parkování v Praze, zdravotnictví i na její legendární zelenou mikinu.

Předvolební rozhovory na Aktuálně.cz

Hosty online chatů se čtenáři Aktuálně.cz byli:

"Co si myslíte o parkovacích zónách v Praze?" zněla jedna z otázek. Jermanová odpověděla, že kdyby se stala hejtmankou, zavolala by kvůli tomu hned dvěma lidem. "Jedním z nich bude primátorka Prahy a jedním z prvních bodů našeho jednání bude systémové řešení dostatku parkovacích míst/zón pro dojíždějící Středočechy, a to jak na území Prahy, tak na území Středočeského kraje". Kdo bude druhým člověkem, kterému by zavolala, už však nenapsala.

Nevyhnula se ani dotazům na svou politickou minulost, kdy z ODS přešla do hnutí Andreje Babiše. "Za turistku se nepovažuji, do hnutí ANO jsem vstoupila hned na jeho počátku, kdy nikdo netušil, že se do Poslanecké sněmovny dostaneme," odpověděla Jermanová na dotaz, jestli se cítí být politickou turistkou.

Dotazy se týkaly i jejího názoru na Babišovo podnikání. Jermanová odpověděla stručně: "Podnikání pana Babiše je věcí pana Babiše."

Plán má Jermanová i v oblasti zdravotnictví ve Středočeském kraji. "Hlavně chceme investovat do lidí, nikoliv do betonu," představila svoji vizi. Kvůli opravě silnic ve Středočeském kraji by nejdříve nechala zpracovat studii o jejich stavu a pak by šla za ministrem pro peníze.

"Nechtěla byste se stát první českou prezidentkou?" ptala se jedna ze čtenářek. Jermanová svou prezidentskou budoucnost nevyloučila. "Životní zkušenosti, které tato funkce vyžaduje, stále sbírám," napsala.

Otázka padla i na její módní výstřelek – zelenou mikinu, ve které se předvedla v roce 2014 ve sněmovně při hlasování o zákazu podávání alkoholu v dolní komoře. "Ano, svetřík s kapucí stále mám," odpověděla.

Ptejte se Jaroslavy Jermanové

Rozhovor skončil
29. 9. 2016
Ptá se: Honzina

Dobrý den, nemohu se nezeptat: Ještě máte onu mikinu s kapucí? Pokud byste se stala hejtmankou, mohli bychom se těšit na podobné módní výstřelky?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Dobré ráno všem, děkuji za vaše dotazy.

Ano, svetřík s kapucí stále mám. Móda je poslední věc, kterou bychom na kraji měli řešit. :)

29. 9. 2016
Ptá se: Tonda

Dobrý den, proč zrovna Senát? Sněmovna už vás omrzela?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Dobrý den, práci v Poslanecké sněmovně považuji za čest. Do kraje kandiduji na pozici hejtmanky Středočeského kraje. Je pravda, že kraj je více o každodenní exekutivě, což znamená kontakt s lidmi v regionu.

29. 9. 2016
Ptá se: Karla

Nechtěla byste se stát první českou prezidentkou?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

K funkci prezidenta republiky cítím obrovský respekt. Životní zkušenosti, které tato funkce vyžaduje stále sbírám.

29. 9. 2016
Ptá se: Jana

Co chcete udělat se středočeským zdravotnictvím a jaké na to máte experty?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Hlavně chceme investovat do lidí, nikoliv do betonu. Chceme motivovaný zdravotnický personál, který tak bude mít možnost poskytovat profesionální péči s lidským přístupem k občanům.
Na zdravotnictví je v mém týmu Jaroslava Němcová.

29. 9. 2016
Ptá se: Marcela Bačovská

Paní Jermanová, zajímalo by mě, jaký je podle Vás důvod, proč ženy (zvláště ty mladé) ve sněmovně dlouho nevydrží. Je to totiž škoda. Kdo má potom hájit zájmy žen? Jak víme z Polska, muži to nebudou. Děkuji.

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Otázka žen je mi velmi blízká, ale na rozdíl od mnoha lidí si myslím, že řešením je lepší příprava žen pro vrcholné politické a manažerské funkce. Svět politiky není příliš příjemným prostředím pro ženy a je na nás, abychom to změnily.

29. 9. 2016
Ptá se: Jaroslav Kronus

Dobrý den , pominu Vaše extempore při zvolení do PS Parlamentu ČR , kdy jste měla potřebu se otírat na základě Vaší zkušenosti o otce dětí s nimiž se Vámi podobné rozvedly !

I přes tuto nehoráznost budu volit KL ANO 2011 a budu věřit, že ve vedení středních Čech budete platnější než coby doplněk vedení PS :)))))))))))))))........

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Každý máme své zkušenosti. Dávám přednost dohodě rodičů před jakýmkoliv soudem. Jsem na mého ex manžela a na sebe hrdá, že jsme se dokázali po rozvodu dohodnout tak, že tím naše dítě netrpí. A všichni, kdo tuto zkušenost máme, víme, že to není lehké.

29. 9. 2016
Ptá se: Pavel Bludský

Nemyslíte si že by bylo lepší rozdat úředníkům také EET pokladny aby se osamostatnili než jim přidávat na platě a zatěžovat tak na dani dělníky ?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Smyslem EET je narovnat podnikatelské prostředí a zlepšit výběr daní.

29. 9. 2016
Ptá se: Petr Novák

Paní Jermanová,

kraje byly oposmluvně koncipovány Zemanem a Kalusem jako "gubernie k rozkradení", neboť občané hned od počátku neměli ani tu nejmenší možnost jakkoliv kontrolovat hospodaření krajů - tedy plnění rozpočtů a z počátku dokonce neměli přístup absolutně k žádným údajům z krajů.

Dodnes platí, že kraje (rozpočty krajů) jsou stále ovládány velmi úzkou skupinou lidí, bez jakékoliv veřejné kontroly. Jediným nástrojem je zákon o svobodném přístupu k informacím, kterému se ovšem "politici" krajů velmi úspěšně vyhýbají.
Chcete tedy do krajského zastupitelstva, protože se tam "dobře a stále i beztrestně krade"? Máte stejnou motivaci jako Hašek z ČSSD?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Všechno se dá dělat dobře nebo špatně. A jediný slib, který jsem dala je, že kraj budeme vést spravedlivě tak, aby všechny obce Středočeského kraje měly stejné podmínky pro svůj rozvoj. Kraj má přes 1 100 obcí, v nich žije přes 1 300 000 lidí. Každý z nich by měl mít stejný přístup ke službám, které zajišťuje kraj bez ohledu na to, jestli má starosta modrou nebo oranžovou nebo zelenou knížku.
Mojí motivací je rozvoj kraje, ve kterém žiji.

29. 9. 2016
Ptá se: Karel Schnurpfeil

Na co si chce vláda koncem roku půjčit 80 miliard ? Předchozí vlády tvrdili že si půjčují na důchody a že se důchody už vyplácí ze státního rozpočtu , je to pravda ? A když ano proč tedy už nezrušíme ČSSZ , dalo by se vše vyřizovat online jako v Estonsku.

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Z čeho vycházíte?

29. 9. 2016
Ptá se: Prokeš Vladimír

Jak jste se vypořádala s tím, že jste považována za politickou turistku, t. j. jednou pravicová za ODS, nyní levostředová(?!) za ANO?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Za turistku se nepovažuji, do hnutí ANO jsem vstoupila hned na jeho počátku, kdy nikdo netušil, že se do Poslanecké sněmovny dostaneme. ANO je středopravicové hnutí

29. 9. 2016
Ptá se: Emanuel

Dobry den, myslite si, ze vite, jak vest kraj? Budete ho vest stejne, jak jste vedla schuze PS?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Postavila jsem skvělý tým. Mám bohaté zkušenosti z komunální politiky. Samozřejmě, chybuje každý, já se ze svých chyb vždy snažím poučit. Vedení schůze PS je velmi náročné a i ostříleným harcovníkům se stane, že udělají chybu proti jednacímu řádu. Já na chyby kolegů před novináři nepoukazuji, naopak se z nich v úzkém kruhu vedení Sněmovny snažíme poučit.

29. 9. 2016
Ptá se: Karel Novotný

Nepřipadá vám paní Jermanová, že ANO je spíše ANO StB?
Jak se díváte na "podnikání" pana Babiše, který pracuje ve firmě vlastněné jednou fyzickou osobou dle výroční zprávy 2014 s cizím jměním v objemu cca 57 mld. korun z toho bankovní úvěr představuje pouze 25,2 mld. korun?
Dovedete si představit, že by kdekoliv na západ od našich hranic bylo něco takového možné?

Pan Babiš ve Sněmovně tvrdil, že svým dětem půjčil do podnikání, ale i ve skutečnosti tam nikdy žádná půjčka hotových peněz ze zdaněných peněz fyzické osoby Babiš neproběhla, vždy tam byly jen záruky za úvěr a nikoliv nikoliv fyzickou osobou Babiš, ale firmou vlastněnou Babišem.
Proč Andrej Babiš ve Sněmovně tedy tvrdil, že dětem poskytl peníze na "projekt", když přitom jeho firma poskytla záruku na bankovní úvěr? Připadá Vám taková "nepřesnost" standardní? Jen pro představu v jakém poměru se pohybujeme - pokud by tedy dětem chtěl poskytnou i např. "jen" např. 100 mil. v hotovosti. představujete to i jen proti jeho cizímu jmění Agroferu v objemu 57 mld. poměr daleko lépe představitelný - z 570 Kč jedna koruna. Je zvláštní, že takový podnikatel, jako je pan Babiš, není schopen dětem dát, aniž by si půjčil, 100 mil. korun na rozjetí projektu.Vám to nepřipadá zvláštní?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Podnikání pana Babiše je věcí pana Babiše. V Ústavě ČR je každému občanovi této země zaručeno právo podílet se na politické moci. To znamená volit a být volen.

29. 9. 2016
Ptá se: Fleišerová Jitka

Co byste udělala s přemnoženými divočáky v v Prosečnici a Krhanicích jako hejtmanka?

Mail: [email protected]

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Šípková nebo se zelím? :)
Tento problém je věcí vlastníka lesa (pokud vím, část lesů v katastru obce Krhanice patří obci)

29. 9. 2016
Ptá se: Tonda

Doufám, že se v kraji dostanete k moci a podíváte se podrobně na fungování zdravotnictví pod komunistickou náměstkyní Fialovou, protože rozkrádání nastavené za Ratha pokračuje dále ve velkém stylu a například Kladno řídí ti samí lidé, kteří úzce spolupracovali s odsouzenou Pancovou.

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Děkuji za důvěru. Pokud uspějeme, důkladně se podíváme nejen na zdravotnictví.

29. 9. 2016
Ptá se: Vladislav Laci

Na zdravotnictví a lidech paralizují samozvané zdravotní pojišťovny . Je to podobný systém jako se stravenkami. Nebylo by lepší lékařům rozdat EET pokladny a zdravotní pojišťovny zrušit a udělat zákon o jediném pojištění na všechny vážné nemoce a úrazy u některé z komerčních pojitoven? Když už zmiňuji EET pokladny tak proč je nedat i učitelům . Každý má přeci právo ukázat co umí a kdo to nedokáže , musí si hledat jinou práci. Už by nikdo s EET pokladnou nemohl požadovat zvýšení platu.

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Zrušení zdravotních pojišťoven a nastavení jiného systému je věcí vlády, tedy to musí řešit ministerstvo zdravotnictví. Máte pravdu, i na můj vkus je pojišťoven moc.

29. 9. 2016
Ptá se: Kolíňák

Dobrý den, za současného vedení kraje jsou dotace rozdělovány podle toho, z které strany je starosta. Viz příklad obce Cerhenice, jejíž starostou je náměstek hejtmana Marek Semerád z ČSSD. Vůbec nejnechutnější případ pak představuje dotace na "environmentální centrum", zatímco záchranná stanice, kde skutečně pomáhají zraněným zvířatům nic nedostala!!!

Budete s těmito lidmi ve vedení kraje spolupracovat? Jak zajistíte, aby dotace nedostavaly jen obce, kde vládnou mocní z kraje...

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Ráda opakuji svůj jediný volební slib, kraj bude ke všem starostům přistupovat stejně bez ohledu na jejich stranickou knížku či velikost obce, kterou spravují. Je otázkou, zda li nastavená grantová schémata slouží k rozvoji kraje či podpoře stranických "spřízněných". Podle nás grantová schémata mají kopírovat hlavní záměry rozvoje kraje.

29. 9. 2016
Ptá se: Petr Ridl

Paní Jermanová, nebojite se, že Vaše nešikovnost v praktické politice, jak jste ji předvedla při řízení schůze sněmovny Vám nebude na závadu při řízení kraje? Řídit kraj není jako sedět ve sněmovně, kde se při problému schováte do klubu. Přivedete si někoho, aby tohle za Vás bude dělatl zatímco Vy budete "reprezentovat ".Děkuji za odpověď.

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Pane Ridle, praktická politika je něco jiného než řízení schůze, což je procesní záležitost. Jsem zvyklá řídit, vedla jsem obec a nikdy jsem se za nikoho neschovávala.

29. 9. 2016
Ptá se: semmedis

Dobrý den,nemáte někdy pocit,že na vrcholovou politiku ještě nemáte.neni to hlavní důvod proč chcete být hejtmankou.
A na výchovu dítěte budete mít služku??.Tyto funkce jako je matka,hejtman a ještě poslanec nejdou dohromady.

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Pokud budu hejtmankou, z Poslanecké sněmovny odejdu. Výchova mého dítěte je mou soukromou záležitostí, do které vám při vší úctě nic není.

29. 9. 2016
Ptá se: Vojtech Kucera

Muzere mi vysvetlit, jak chcete transparentne prerozdelovat verejne financni prostredky, kdyz predseda vasi politicke strany, pan Babis, tyto prostredky zneuziva pro svuj vlastni prospech (viz kauza Capi hnizdo)?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Pokud vím, pan Babiš všechny smlouvy Ministerstva financí zveřejňuje a stejně tak budeme činit i my.

29. 9. 2016
Ptá se: Emil

Dobry den pani Jermanova. Budete spolupracovat s namestkem hejtmana Markem Semeradem, ktery skoupil behem sveho ucinkovani v politice pozemky ve sve rodne obci, byl velkym zastancem hejtmana Ratha, od ktereho se po provaleni machinaci odvratil a I v soucasnosti prideluje svym firmam dotace z rozpoctu kraje? Dekuji za odpoved.

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Záleží na voličích, koho zvolí. Budu spolupracovat se slušnými lidmi na základě naší vize vybudovat kraj bez rizik.

29. 9. 2016
Ptá se: Kučerová

Krásný podzimní den vážená paní Jermanová,
jsem důchodce ,do roku 2013 jsem pracovala měla jsem rodiče o které jsem se starala do jejich odchodu na obláček . Dceři ,které je 43 let jsem se snažila poskytnout dobré zázemí a tím i pohled na život bez růžového oparu nyní je samostatná a sama matka 2 dětí.
Dotaz: proč ceny běžných potravin tj. chléb cca 30Kč ,mléko 1l 15Kč ,máslo 250g 35Kč jsou neustále navyšovány a tím lidé mající na obživu cca 3000,--Kč začínají pociťovat chudobu, na rozdíl od menšiny v našem státě kteří tento životně důležitý fakt ani neznají. Začala se točit spirála vytloukání klínu klínem.
Proč u nás ve středočeském kraji nejsou možné prodeje českých zemědělců -ovocnářů-zelinářů .
Proč se rozšiřují vietnamské-čínské tržnice , kde se nabízí zboží z dovozu
Proč nepodporuje středočeský kraj rodinné podnikání - truhláři, elektrikáři, zámečníci a další živnostenskou činnost. Vietnamští podnikatelé jsou v tomto opravdu velmi dobří podnikatelé , neodvádějí daň neboť jsou stále ve ztrátě a tím mají možnost čerpat sociální dávky, které poskytuje náš stát.Přeji Vám dobrou náladu a hodně optimismu mě osobně již dochází.Kučerová

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Vážená paní Kučerová, žijeme v tržním prostředí, kde nemůže ani přikazovat ani zakazovat, co má kdo prodávat. Velmi ráda budu v případě zvolení podporovat regionální tedy středočeské podnikání. Doporučuji si přečíst náš volební program. Podpora řemesel je důležitou součástí naší koncepce školství.

29. 9. 2016
Ptá se: roman

Dobrý den, velmi by mě zajímal váš názor na EET, tedy hlavně to,proč EET a další daňové kontroly nezačínají tam ,kde jsou největší daňové úniky? Vietnamci,číňané.SAPA a podobně. Myslíte snad ,že na ně nemáte?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Pokud je mi známo, nedávno zabavili celníci v tržnici SAPA zboží za desítky milionů. EET se bude vztahovat na všechny.

29. 9. 2016
Ptá se: Michal Davídek

Dobrý den paní Jermanová. Nebylo by lepší, vzhledem k velké propojenosti Středočeského kraje a hlavního města Prahy, vytvořit Středočeský region včetně Prahy a z Prahy vytvořit pouze město a ne kraj? Někdy mám pocit, že pro tyto kraje dochází k silné duplikace činností - PID, dálnice, obchvaty, dostupnost lékařské péče, dostupnost škol a pod. Proč máte v programu Středočeskou univerzitu? Máme nedostatek vysokých škol? Nebylo by lepší zrušit všechny soukromé a podporovat jen veřejné vysoké školy?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Praha se řídí zákonem o hlavním městě. Ale máte pravdu, musí existovat kvalitní a systémová spolupráce. Středočeská univerzita je dlouhodobou vizí, ale v našem programu klademe důraz na podporu technického vzdělávání, propojení škol s podnikatelským prostředí a podobně. Vše naleznete v našem volebním programu.

29. 9. 2016
Ptá se: Honza

Co si myslíte o parkovacích zónách v Praze, neotravují zbytečně Středočechům, kteří do Prahy dojíždějí za prací, život?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Na tiskové konferenci jsem řekla, že když se stanu hejtmanku, tak zavolám dvěma lidem. Jedním z nich bude primátorka Prahy a jedním z prvních bodů, naše jednání bude systémové řešení dostatku parkovacích míst/zón pro dojíždějící Středočechy a to jak na území Prahy, tak na území Středočeského kraje.

29. 9. 2016
Ptá se: Petr

Dobrý den,

zdravím politickou turistku. Mám v zásadě 2 dotazy:

1) Bavíte se doma s Vaším o 16 let mladším kadeřníkem o zahraniční resp. domácí politice nebo spíše o melírech ?
2) Společně s bývalým taškonošem takových vzorů ctnosti jakými jsou bezesporu pánové Rath a Hašek, panem Hostkem se Vám podařilo v Benešově sesadit koalici slušných lidí, a to přesto , že Vás na rozdíl od nich téměř nikdo (počet preferenčních hlasů pro pana Hostka a paní Jermanovou je dostupný na internetu) nevolil - nestydíte se ?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Zdravím pravého gentlemana z Benešova?
1) Do toho vám nic není.
2) Volební výsledek byl jasný. ČSSD skončila na druhém a my na třetím místě. Sledujte naší práci a nešiřte pomluvy.

29. 9. 2016
Ptá se: Andrej Shitikov

Kde bydlí Babiš ? Znáte jeho přesnou adresu ?

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Ano

29. 9. 2016
Ptá se: Marek Turek

Dobrý den, paní Jermanová,
na svém facebooku píšete o potřebě peněz pro silnice s tím, že ani ministr za ANO Dan Ťok z Vás mít radost nebude. Je podle Vás pan ministr člověk na svém místě a jak ho chcete přesvědčit o změně financování krajských silnic?
Jaký by měl být podle Vás přístup kraje k opravě silnic, pokud říkáte, že nyní o tom kraj nic neví?
Děkuji za odpověď.
MT

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Ve Středočeském kraji máme skoro 9 000 kilometrů silnic. Nikdo neví, v jakém skutečném stavu tyto silnice jsou. To znamená, že nemůže existovat relevantní koncepce a účet za jejich opravu a údržbu. Až tento dokument vznikne, můžeme vytvořit seriózní koncepci oprav a údržby silnic v SČK. A jít za ministrem s řešením a finančními nároky.
Přístup kraje by měl být systematický, založen na kompletní pasportizaci všech komunikací kraje. Jen pro vaši informaci, příští 4 roky kraje dostanou o 15 miliard korun víc, díky vyššímu výběru DPH se bude tento rok bude jednat o částku 3,7 miliardy korun. V posledních dvou letech Ministerstvo dopravy dalo krajům 7,5 miliardy korun na opravy. A je jasné, že vedle zdrojů z Ministerstva dopravy musí kraj hledat zdroje ve svém rozpočtu. Hovoří se také o případném mýtném na silnicích 2.třídy a existují také evropské finance. A jak už jsem řekla, k tomu potřebujete systém, který postrádám.

29. 9. 2016
Ptá se: Alice Sadílková

Dobrý den, paní Jermanová, zaznamenala jsem spoustu Vašich aktivit, které se pojí s volbami do Středočeského kraje. Organizujete sportovní arény, jezdíte po obcích v autobuse, setkáváte se s občany na různých happeninzích... za poslední dobu jsem Vás u nás a v sousedních obcích osobně viděla hned několikrát. Jak se Vám to daří všechno zvládat a skloubit osobní a pracovní život? Musí to být velmi náročné a nebojíte se, že pokud budete zvolena hejtmankou, půjde osobní život stranou.
S pozdravem
Alice Sadílková

Odpovídá: Jaroslava Jermanová

Vážená paní Sadílková, nejsem v tom sama. Do regionů nejen do Středních Čech jezdím neustále již od svého zvolení 1.místopředsedkyní Poslanecké sněmovny. Zpětná vazba občanů je pro mě klíčová. Vždy si ale najdu čas na svou rodinu a přátele. Jsem jako každá jiná pracující žena či muž, jen ve veřejné službě. Díky podpoře rodiny se to zvládnout dá.

Ráda bych všem poděkovala za čas, který jste si udělali na diskuzi se mnou. Přijďte prosím k volbám 7. a 8. října.

Vaše Jaroslava Pokorná Jermanová

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy