Z třinácti výsadkových operací, které v letech 1941-1942 provedla Zvláštní skupina D II. odboru exilového československého ministerstva obrany, mělo sedm zpravodajský a spojovací charakter: Benjamin, Percentage, Silver A, Silver B, Zinc, Steel a Antimony. Dvě operace - Anthropoid a Tin - cílily na likvidaci Reinharda Heydricha a na největšího českého kolaboranta, protektorátního ministra školství a národní osvěty Emanuela Moravce.
Čtyři výsadkové operace - Out Distance, Bioscop, Bivouac a Intransitive - měly pak sabotážní charakter a v případě úspěchu by německým okupantům v českých zemích poměrně značně zkomplikovaly život.
S každou z těchto skupin byl vysazen objemný, více než stokilový kontejner s výbušninami a dalším sabotážním materiálem. Vzhledem k tomu, že na parašutisty nečekaly příjmové skupiny odbojářů, které by jim pomohly odnést a ukrýt vysazený materiál, jako tomu bylo například v Polsku či Francii, museli jej výsadkáři provizorně zakopat nedaleko místa seskoku. Jejich operační materiál tak během několika dní, i vinou indiskrece a udání některých Čechů, získali Němci, kteří vynaložili značné úsilí na to, aby vysazené muže dopadli.
Osudy československých parašutistů, které doma vysadil například letec Leo Anderle a jeho osádka, byly nejen dramatické, ale bohužel také zcela tragické. Konce války se totiž nedočkal ani jeden z nich.
Na výsadkových operacích s Čechoslováky spolupracovalo britské Královské letectvo (RAF) a zpravodajská a sabotážní organizace Special Operations Executive (SOE).